Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Ozolu” jaunieši talko kopā ar Valsts prezidentu

BAIBA MIGLONE

Autors • 24.04.2017.

“Ozolu” jaunieši talko kopā ar Valsts prezidentu
Burtu lielums

Madonas novada bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centra „Ozoli" bērni šogad Lielajā talkā talkoja kopā ar mūsu novadnieku, Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un kopīgiem spēkiem sakopa Kokmuižas parku Kocēnos.

Bērni kopā ar prezidentu stādīja kokus, dekoratīvos krūmus, nostiprināja vienu no parka nogāzēm, vāca lapas, zarus un akmeņus, daļa atjaunoja veco bruģa ceļu. Līdz ar bērniem talkoja arī centra „Ozoli" vadītāja Sarmīte Pabērza un audzinātāja Līga Beķere, kā arī Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs.
– Mēs nebijām vienīgie talcinieki – kopā ar mums strādāja arī Kocēnu 38. skautu vienība un vietējie iedzīvotāji, kā arī Valsts kancelejas pārstāvji, – stāsta centra „Ozoli" vadītāja Sarmīte Pabērza. – No rīta, talku sākot, visus talciniekus uzrunāja Lielās talkas patrons Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kas uzsvēra, ka Latvija ir zaļa, veselīga un mūsdienīga valsts, ko ik dienu paši savām rokām turpinām veidot. Lielā talka ir iespēja pulcēties un strādāt kopā, lai Latviju padarītu aizvien skaistāku un sakoptāku sev un nākamajām paaudzēm. „Talkas tradīcija sniedz ieguldījumu ne tikai vides sakopšanā un labiekārtošanā, bet arī sabiedrības izglītošanā par atbildīgu attieksmi pret vidi un mūsu ikdienas izvēlēm vides saglabāšanai," – ir prezidenta pārliecība.
Viņš arī atgādināja, ka gan šajā, gan nākamajā simtgadē mums visiem vēl ir daudz darāmā, lai Latvija kļūtu zaļāka, veselīgāka un mūsdienīgāka.
Klātesošos uzrunāja arī VAS „Latvijas valsts meži" pārstāvis, Kocēnu novada domes priekšsēdētājs, nelielu uzrunu teica arī mūsu Monta. Visiem bērniem tika izdalīti Lielās talkas krekliņi, un kopīgi tika izveidots talkas sauklis „Sakopsim savu Latviju!". Tad Pilskungs mūs sadalīja četrās darba grupās – katrai bija savi uzdevumi, un visi kopīgi ķērāmies pie darba. Valdīja sirsnīga un darbīga atmosfēra. Prezidents bija ļoti komunikabls un omulīgs, arī bērni – priecīgi un atvērti un pierādīja, ka ir ne tikai čakli un strādātgriboši, bet arī protoši.
– Diena pagāja, spraigi strādājot, jo atšķirībā no Madonas tur līdz pat vēlai pēcpusdienai spīdēja saule. Bija brīnišķīgi darba apstākļi, viss bija labi noorganizēts. Talkas noslēgumā ieradās pūtēju orķestris, kā zīme, ka talka beidzas, un skauti varēja ķerties pie zupas vārīšanas, kas viņiem patiešām izdevās, jo zupa garšoja vienkārši lieliski, – atzīst Sarmīte Pabērza.
– Prieks, ka mēs ne tikai kopīgi strādājām, bet arī sadraudzējāmies. Kocēnieši un domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis mūs uzaicināja uz Kocēnu svētkiem, kas tradicionāli notiek 9. septembrī. Tā kā Kocēnos bijām pirmo reizi, bija ļoti interesanti iepazīt šo pusi. Kocēnu pamatskolas direktore mums noorganizēja ļoti interesantu ekskursiju pa skolu, muižu un pili. Starp citu, Kocēnu pamatskola bija pirmā darbavieta mūsu novadniekam, leģendārajam kordiriģentam Robertam Zuikam. Saglabātas ir viņa klavieres, ļoti skaista liela bilde pie sienas. Arī pats Roberts Zuika visu mūžu atcerējās savu pirmo darbavietu un, viesojoties Latvijā, allaž centās pabūt arī Kocēnos, apliecinot, ka atmiņas par Kocēniem visu mūžu ir kopā ar viņu.
Ekskursijā piedalījās arī Raimonds Vējonis un kopā ar meitenēm izlodāja visas ejas un takas. Diena tiešām aizritēja ļoti jaukā un sirsnīgā atmosfērā. Kopā strādājām, kopā atpūtāmies! Un lai pamudinājums turpmākajam ir prezidenta teiktais, ka ikvienam ne tikai talkas dienā, bet katru dienu jāizdara vismaz viens labs darbs Latvijai. Lai Latvija top zaļa!

25.04.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px