Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Pavasarī palielinās iereibušo velosipēdistu skaits

ANŽELA GEĻJANU, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīgs

Autors • 20.04.2017.

Burtu lielums

Aizvadītajā mēnesī Vidzemē reģistrēti 30 gadījumi, kad velosipēda vadītāji ceļu satik­smē piedalījušies, būdami alkoholisko dzērienu iespaidā. Ievērojams iereibušo velosipēdistu skaits reģistrēts arī Lieldienu brīvdienās – laikā no 13. līdz 18. aprīlim apturētas 25 personas, kas velosipēdu vadīja, atrodoties alkohola reibumā. Vienlaikus policijā konstatēts, ka lielākajai daļai šo vadītāju nebija jebkāda veida transporta līdzekļa vadīšanas tiesību.

VP Vidzemes reģiona pārvalde atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt pieredze liecina, ka iereibis velosipēda vadītājs ne tikai apdraud pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Nereti velosipēda vadīšanai reibumā ir traģiskas sekas, pat letālas, tādēļ policija aicina rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un nekādā gadījumā nesēsties pie velosipēda stūres alkohola reibumā.
Vienlaikus policija vērš uzmanību, ka ar velosipēdu drīkst piedalīties ceļu satiksmē tikai tādā gadījumā, ja vadītājam ir transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Ja velosipēda vadītājs piedalās ceļu satiksmē bez atbilstošām vadīšanas tiesībām, saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par šo pārkāpumu draud naudas sods no 7 līdz 30 eiro. Tāpat likums nosaka, ka par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, tiek piemērots naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam 40 eiro apmērā, taču, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, tiek piemērots 120 eiro naudas sods. Ja alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles, velosipēda un mopēda vadītājam uzliek naudas sodu 170 eiro apmērā.
Neraugoties uz to, ka diennakts tumšais laiks kļūst arvien īsāks, tas joprojām pastāv, tādēļ nedrīkst piemirst par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību. Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sānos, riteņu abās pusēs, jābūt aprīkotam ar gaismas atstarotājiem, priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē – ar sarkanu atstarotāju, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

21.04.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px