Kā jau ierasts pirms Lieldienām, pagājušajā sestdienā – 15. aprīlī – trušu dārzā "Sveķi" norisinājās Lieldienu pasākums, kurā varēja aplūkot tik daudz garaušu, vairāk nekā 20 šķirņu trušu.
Uzmanību piesaistīja arī netradicionālas aitas (‘Šoay'), bet dīķī, kas paredzēts ūdensputniem, bija salaidušās meža pīles. Neko nepadarīsi, putnus varēs aplūkot tikai no 1. jūnija, kad beigsies noteiktais termiņš, kas putniem jāpavada kūtī.
Toties olas bija, ko turpat arī varēja nokrāsot, varēja ierasties arī ar pašu mājās krāsotajām Lieldienu olām un piedalīties ripināšanas sacensībās. Kā vienmēr ar degustāciju, smaržu un garšu pircējus pulcināja lauku labumi mājražotāju tirdziņā. Tajā piedalījās apvienības "Ražots Madonas novadā" pārstāvji, kas piedāvāja iegādāties gardumus Lieldienu galdam. Bērzaunes pagasta saimniecībās top maize, siers, pīrāgi, gaļas produkcija, kūpinājumi, kā arī saldumi un vēl daudz kas cits, bet te bija arī "Madonas karameles", "Domu pieturas" vīns, "Būtes" tējas, jauno ražotāju gatavotie musli batoniņi un cits.
"Sveķu" trušu dārza apmeklētāji bija ģimenes ar bērniem ne tikai no Bērzaunes pagasta, arī no Madonas. Bērniem darbojās "Pārsteigumu darbnīca", kur Jana Mežvinska kopā ar meitiņu Karīnu mācīja, kā nokrāsot Lieldienu olas. Katrs varēja balto olu pārvērst krāsainajā, izvēlēties, kāda krāsa patīk, jo bija pieejamas vairākas krāsas. Bērniem tika arī baloni, un no visiem baloniem visātrāk pazuda rozā baloni, jo laikam rozā ir modes krāsa.
Kā pastāstīja pasākuma mājvietas saimniece Dzintra Karavaičuka, trušu dārza jaunā sezona apmeklētājiem tiks atklāta no 1. maija, kad arī būs siltāks laiks. Lieldienu pasākums ir tikai viena no tradīcijām. Jūlija beigās būs "Baltā truša nakts" – ar mūziku un jautrām izdarībām.
19.04.2017.