Madonas pusē jaunais gads iesācies cerīgi balts, solot arī tradicionālās "Stara" kausu un abonementu izcīņas sacensības slēpošanas stafetē, kas kalendārajā plānā iecerētas jau šosestdien, 5. janvārī.
Kā atceramies, pagājušais, 2007., gads ieies vēsturē kā siltais un zaļais gads, kad arī laikraksta "Stars" rīkotais gadskārtējais sportiskais pasākums nenotika sniega trūkuma dēļ. Sacensības nevarēja sarīkot ne, kā bija paredzēts, janvāra pirmajā sestdienā, ne arī otrajā atliktajā datumā – 17. martā. Tad sniega vienkārši nebija, bet laiks, kad varēja slēpot, bija noslogots ar citām kalendārā ieplānotajām sacensībām.
Toties 2008. gadam iesākoties, jau no 1. janvāra slēpošanas un biatlona sporta bāzē "Smeceres sils", kur tradicionāli norisinās "Stara" kausu izcīņas sacensības, asfaltētajā trasē var slēpot, un, pieturoties ziemīgiem apstākļiem, šīs sacensības var notikt. Tās būs pēc kārtas 12. laikraksta "Stars" ceļojošo kausu un balvu izcīņas sacensības distanču slēpošanas stafetē.
Sacensības rīkojam sadarbībā ar Madonas rajona padomi un Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas tiesnešiem. Par to norisi rūpējas galvenais tiesnesis – Madonas BJSS slēpošanas nodaļas vadītājs Dainis Vuškāns.
Atgādinājumam – "Stara" kausu, balvu un abonementu izcīņas sacensības ir slēpošanas stafete, kur vērtē komandas rezultātu. Lai piedalītos sacensībās, jāizveido komanda, kurā piedalās 3 dalībnieki. Sacensība notiek meiteņu un zēnu, kā arī sieviešu un vīriešu vecuma grupās. Jaunākajā grupā distances garums ir 3 x 2 km meitenēm un 3 x 3 km zēniem, bet vecākajā grupā – attiecīgi 3 x 3 km un 3 x 5 km. Šogad grupu dalījums ir šāds – 1992. gadā dzimušie un jaunāki, 1991. gadā dzimušie un vecāki.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.01.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva