Esmu priecīga, ka bērni mani pierunāja Jauno gadu sagaidīt Madonā. Jauki, silti un skaisti svētkiem saposts Saieta laukums – Betlēmes stallītis, daudzkrāsainās spuldzītes un mirdzumi lielajā eglē, strūklakas greznojums, kvēlojošie ugunskuri un pāri baltajam ziemas mieram plūstošās mūzikas skaņas. Tas viss radīja patīkamu svētku noskaņojumu.
Neparasts klusums iestājās, pārkāpjot gadumijas slieksni, kad naksnīgajās debesīs sāka veidoties krāšņas ziedu buķetes, lija zelta un sudraba lietiņš.
Ikviena acu skats vērās debess spožumā. Tas bija kolosāli! Palikt klusumā, domāt tikai par mirkļa skaistumu – manuprāt, tā ir sava veida meditācija, kad cilvēks gūst pozitīvas emocijas.
Mēs zinām, ka skaistums vairo prieku, un prieka cilvēkam nekad nav par daudz.
Vēlos pateikt skaistu paldies Madonas pilsētas domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram un viņa komandai par patīkami sakoptu pilsētu gan vasarā, gan Ziemassvētkos, gan gadumijā. Vēlu viņiem veselīgu, darbīgu un radošu 2008. gadu!
Diemžēl svētkos laikam par to nevajadzētu runāt, bet pēc salūta laukumā un tuvākajā apkārtnē mētājās tukšas šampanieša pudeles. Acīmredzot jau gada pirmajās minūtēs savu darbību uzsācis Cūkmens… Kauns, ka mūsu vidū ir cilvēki, kas neciena līdzcilvēku darbu un neciena savu pilsētu.
Ar cieņu – VALENTĪNA RAMANE
Praulienā