Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Pašdarbības kolektīviem — jauni uzdevumi

Redakcija

Autors • 02.01.2008.

Pašdarbības kolektīviem — jauni uzdevumi
Burtu lielums

Jaunais – 2008. – gads kultūras dzīvē neapšaubāmi iezīmēsies ar atskaites punktu – XXIV Dziesmu un XIV Deju svētkiem. Jūlijā un sagatavošanās procesā – jau šobrīd – Latvijas pašdarbības kolektīvi kopā ar saviem vadītājiem tiecas un tieksies sasniegt emocionāli visaugstvērtīgākos rezultātus.

Vasara dejotājiem saistīsies ar vēl kādu notikumu. Kā ik gadu, daudzi no kolektīviem dosies uz Eiropiādi – vienu no lielākajiem tautas mākslas un kultūras forumiem, kas notiek kādā no Eiropas valstīm. Šovasar Eiropiāde plānota Šveicē, un foruma galvenais mērķis joprojām ir draudzības un kultūras saišu veidošana starp tautām, popularizējot dažādu tautu mākslas izpausmes. Viens no festivāla pamatprincipiem ir tāds: ja kāda grupa jau piedalījusies Eiropiādē, tā tiek uzaicināta uz forumu atkārtoti.

Sadarbība ar Gulbenes „Ratiņu"

Vieni no pirmajiem, kas Latviju pārstāvēja Eiropiādē, bija mūsu kaimiņi – deju kolektīvs „Ratiņš" no Gulbenes. Deju kopu vada Iva Venta kopā ar dzīvesbiedru Kārli Ventu. Pērn apritēja 40 gadu, kopš Gulbenē darba gaitas kā deju skolotājs iesāka Kārlis Vents.
Kopā ar „Ratiņu" Eiropiādes kustībā iesaistījās arī muzikanti no Madonas. Sākumā – Artura Kloppes vadībā, nu jau daudzas vasaras – saziņā ar Madonas mūzikas skolas skolotāju Māri Jansonu.

Spēlē jubilejas koncertā

Vecā gada izskaņā, kad deju kopa „Ratiņš" svinēja 20 gadu jubileju, svētku koncertā, kas notika Gulbenes kultūras centrā, kopā ar „Ratiņu" uzstājās arī kolektīva draugi – Madonas lauku muzikanti. 20 darba gadu jubilejā „Ratiņš" publikai rādīja 20 latviešu tautas dejas, un interesanti, ka viena no tām bija „Tec, meitiņa, tu pa priekšu" ar tautas mūziku Artura Kloppes apdarē. Koncertā dejoja „Ratiņa" tagadējais sastāvs, kur jaunākajam dejotājam ir 15 gadu, bet vecākajam – 47 gadi.
Deju starplaikos, elpas atvilkšanai, koncertuzvedumu lieliski papildināja mūsu rajona muzikanti: Māris Jansons, Silvija Bērziņa, Uldis Balodis un Artūrs Zeps.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.01.2008.

Autore: INESE ELSIŅA

AUTORES foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px