Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pārsvarā izmantotas iepriekšējo gadu dekorācijas

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 11.04.2017.

Pārsvarā izmantotas iepriekšējo gadu dekorācijas
Burtu lielums

Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļa, gatavojoties Lieldienām, tradicionāli ir parūpējusies par svētku noformējumu, izmantojot gan iepriekšējo gadu dekorācijas, gan jaunus elementus. Lieldienu dekorējums izvietots tradicionālajās vietās – Saieta laukumā, rotācijas apļos un citur.

Kā vienmēr par Lieldienu noformējumu pie sava veikala Blaumaņa ielā ir parūpējušies Iveta un Viktors Laškovi, tāpat tas ir izvietots arī dažos veikalu skatlogos un citviet pilsētā. Tradicionāli madoniešus un pilsētas viesus priecē saulainie Lieldienu zaķi, krāsainās olas un citi dekori.
Madonas novada pašvaldības labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce „Staram" pastāstīja, ka katrs savu roku pielika, lai Madonas pilsētā būtu jūtams Lieldienu tuvums.
– Olas pēc ainavu arhitektes Agneses Silupas skices tika nokrāsotas pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļā, tāpat pēc viņas skices nopinām saulītes, kas izvietotas Rūpniecības ielā. Savukārt bumbas un Lieldienu zaķus pārkrāsoja un atjaunoja Imants Spridzāns. Iepriekšējo gadu dekorācijas bija labi saglabājušās, tāpēc tās, uzliekot jaunus akcentus, izmantojām arī šopavasar. Atceros, kā pirms vairākiem gadiem, atjaunojot Lieldienu noformēšanas tradīciju Madonas pilsētā, sākām ar sniegpulksteņiem, tulpēm, ziedošiem kokiem un putniem tajos. Bet, protams, šogad padomājām arī par jauniem noformējuma elementiem, kā, piemēram, „Saules kokiem" Rīgas ielas rotācijas aplī, – atzīmēja Gita Lutce.
Viņa atzina, ka viedokļi par izvēlēto Lieldienu noformējumu varot būt dažādi. Vieniem tas patīk, bet citiem varbūt arī ne tik ļoti. Minēju, ka neviennozīmīgi, piemēram, tiek vērtētas Lieldienu olas – daudziem tās patīk, bet dažiem izvēlētais brūnais tonis, kā, veicot iknedēļas aptauju Madonas ielās, uz to mums norādīja vairāki iedzīvotāji, šķiet nedaudz par tumšu, lai gan, protams, tas asociējas ar olu krāsošanu sīpolu mizās, pie tam ir izmantoti arī citi, gaišāki toņi, tai skaitā dzeltenais.
– Par gaumi jau nestrīdas, visiem nekad neizpatiksi, tāpēc katru gadu Lieldienu noformējums tiek nedaudz pamainīts. Nākamgad domāsim ko citu, – piebilda Gita Lutce.
Priecē, ka Madonas pilsētā ir iestādītas arī pirmās puķes – košās atraitnītes ir gan Saieta laukumā, gan citviet pilsētā.

12.04.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px