Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Latvijas simtgadei – ozolu birzs

ĀRIJS SEKSTE, politiski represētais

Autors • 06.04.2017.

Burtu lielums

Patīkams Aijas Kaškures aicinājums "Dāvināsim nākotnes dižkokus mūsu Latvijai", un jau Bērzaunes pamatskolas skolēniem ir savs varens ozols – "Nākotnes dižkoks". (Par to lasīju "Stara" 29. marta numurā.) Labi būtu, ja Latvijā nākotnē dižkoki vairāk un vairāk rastos. Līdz ar to veidotos skaistas, koptas ainavas. Kurš gan negribētu redzēt Latvijā spēcīgus augošus ozolus – kā cilvēka enerģijas avotu!

Līdz ar to radās doma, ka varētu būt arī cita veida pasākumi kā dāvana Latvijas simtgadei, tāpēc jau laikus jādomā katram iedzīvotājam par priekšlikumu-ieteikumu svētku dāvanai "Latvijai – 100". Man radās pārdomas, ka latvietis vai cittautietis, kas mīl Latviju kā savu māti, domā par dāvanu Latvijas dzimšanas dienai, kura būtu paliekoša ilgus gadus, to skatītu mūsu bērni, bērnu bērni, ekskursanti, ciemiņi.
Mans ieteikums: veidot objektu, lai stāstītu, kāpēc šāds objekts veidots. Madonas pilsētas teritorijā iestādīt ozolu birzi vai grupu, kur katra Madonas novada pagasta pārvalde iestādītu savu ozolu, tātad – 15. Izraudzītajā vietā pirms ozolu stādīšanas vidū novietot izcilu liela izmēra akmeni, kurā iekalts uzraksts "Latvijai – 100". Akmenī zemāk, neizceļot, iekalt pārvalžu, kuras stādījušas ozolus, nosaukumus. Tas būtu arī kopīgs darbs ar Madonas novada pārvaldēm. Vēlamā piemiņas vieta šādam objektam varētu būt netālu no sporta halles Madonā, Ausekļa un Kalna ielas iekšējā stūrī, Priežu kalniņa virzienā.
Nozīmīgajos svētkos "Latvijai – 100" būs skaisti kultūras pasākumi, kā deju, koru, muzikāli koncerti, tos fotografēs, veidos atmiņu albumus, kuri dzīves gaitā nogulsies arhīvā, bet ozolu stādījums ar akmeni vienmēr ikvienam redzams kā atgādinājums "Latvijai – 100".
Ja priekšlikums pieņemams, tehniskā darba izpildīšanai iesaistāmi speciālisti, arhitekti, ainavu arhitekti un personas, kurām rūp lielo svētku skaista atzīmēšana. Ja ieteikums-priekšlikums tiktu realizēts, tā būtu paliekoša vērtība uz daudziem gadiem.
Domāju, atklāt šo objektu mūsu valsts nozīmīgajos svētkos varētu ar mācītāja un iedzīvotāju piedalīšanos.
Minētais priekšlikums ir arī iesniegts Madonas novada domes priekšsēdētājam tālākai rīcībai.
Patīkami būtu, ja jūs, "Stara" lasītāji, kuriem svēta Latvijas simtgade, izteiktu savas domas par šādi veidotu paliekošu vērtību, tas radītu kopības izjūtu, gatavojoties šiem nozīmīgajiem svētkiem.

07.04.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px