Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Likumu grozījumi

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 30.03.2017.

Burtu lielums

Saeima ir apstiprinājusi grozījumus Nacionālās drošības likumā un Komerclikumā, ka, pārdodot stratēģiski svarīgos uzņēmumus, turpmāk būs nepieciešama valdības piekrišana. Kā norādīja raidījums „De facto", no likumu grozījumiem izriet, ka arī televīzijas kanāli –
TV3 un LNT – tiek atzīti par nacionālajai drošībai nozīmīgiem. Viedokli par pieņemtajiem grozījumiem lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Agri Lungeviču un Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Ināru Mālnieci.

Maksimāli jāizmanto
– Ir pilnīgi skaidrs, ka valsts drošība un Latvijas suverenitāte ir prioritāte numur viens. Ir maksimāli jāizmanto visi līdzekļi, lai šādu statusu un izjūtu gan iekšpolitiski, gan ārpolitiski saglabātu. Tas jāliek augstāk par visu, it sevišķi mūsdienās, kad dzīvojam tādā vidē, kur varam pat fiziski nebūt pakļautiem citam spēkam, bet būt atkarīgi no daudzām lietām: banku sistēmas, finanšu tirgiem utt., – uzsver Agris Lungevičs.
– Mūsdienās valsts drošību vairs neapdraud tikai karaspēks, kas var šķērsot robežu. Vadoties pēc tā, Saeimas pieņemtais regulējums ir ļoti svarīgs. Mainoties īpašniekiem, svarīgi ir zināt, kas ir patiesie labuma guvēji. Būtu svarīgi, lai stratēģiski nozīmīgi uzņēmumi globalizācijas laikmetā piederētu Latvijas valstij lojāliem īpašniekiem. Jautājums gan ir par to, kā pieņemtais regulējums iet kopā ar brīvo tirgu, ES līgumiem utt.

Nav laba prakse
– Mēs jau droši vien pie tā sākam pierast, ka mūsu valstī ir likumi, kurus taisa dēļ vienas konkrētas amatpersonas vai kāda konkrēta notikuma, vai konkrētas ēkas, vai, kā šajā gadījumā, tā pamatā, iespējams, ir kāds ģeopolitiskais fons. Iespējams, tur ir arī sava daļa paranojas, vidusmēra latvietis jau vairs nav iedomājams bez ikdienišķās paranojas devas caur masu medijiem, caur izteikumiem utt. – tāds ir mans personīgais uzskats, – atzīmē Ināra Mālniece. – Arī attiecībā uz LNT un TV3 pārdošanu – tas ir stāsts par cīņu un ietekmi uz cilvēka smadzenēm. Bet vai mūs tik ļoti iepriecinās, ja šos telekanālus, kā tas jau pavīd, nopirks kāda ASV kompānija, kura masu medijus visā pasaulē uzpērk ar mērķi tos safrizēt, nedaudz pārveidot un pēc tam pārdot? Iespējams, ka tā arī būs. Bet vai mūs ļoti apmierinās, ja mums katru dienu TV kanāli piedāvās ārkārtīgi izteiktu amerikāniska dzīvesveida popularizēšanu? Grūti pateikt, kā būtu pareizāk. Bet, kā jau minēju, tas ir stāsts par to, ka arvien plašāk vēršas vēlme caur likumiem kaut ko ierobežot vai pielāgot, bet laba prakse, manuprāt, tā nav, jo visu tomēr nosaka tirgus.

31.03.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px