Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Priedītes” jubilejā sumina darbiniekus

Redakcija

Autors • 29.12.2007.

“Priedītes” jubilejā sumina darbiniekus
Burtu lielums

27. decembris Madonas pirmsskolas izglītības iestādei „Priedīte" ir vēsturisks datums – tieši šai dienā pirms 40 gadiem jaunuzbūvētajā ēkā tika pirmoreiz aicināti ienākt Madonas bērnudārza vecuma bērni. Tiesa, toreiz iestādi sauca par Madonas 2. bērnudārzu, „Priedītes" vārds dārziņam tika piešķirts 1989. gadā.

Šoreiz 27. decembrī, pirmsskolas izglītības iestādes „Priedīte" pastāvēšanas 40 gadu jubilejā, bērnudārzā pulcējās pieaugušie – šīs iestādes skolotājas, skolotāju palīdzes, bērnudārza vadītāja, bijušie darbinieki, pašvaldības pārstāvji un viesi.

– Ir pagājušas 40 baltas ziemas, 40 zaļi pavasari, 40 saulainas vasaras un 40 zeltīti rudeņi, – uzrunājot klātesošos, teica bērnudārza vadītāja Līga Preise. – Ja savās domās šodien mērotu laiku ar gadalaikiem, katrs no aizvadītajiem mirkļiem ietvertu tos visus, jo dzīve pa šiem gadiem bijusi dažādās krāsās, gluži tāpat kā gadalaiki. Pamatus bērnudārza attīstībai, kolektīva izaugsmei likusi pirmā vadītāja Maiga Ūdre, viņai par to domās sakām lielu paldies.

Maigas Ūdres neklātienē sūtītos sveicienus bērnudārza vadītāja nolasīja publiski, līdzās dzejnieku rindām apsveikumā izskanēja vēlējums ikvienam gūt panākumus grūtajā audzināšanas darbā.

– Jūs esat kā dāma, kas, gadiem ritot, kļūst aizvien krāšņāka, – sveicot jubilejā, atzina pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. – Un šis process turpināsies, jo domē jau esam lēmuši, ka 2009. gada vidū, kad tiks veidoti novadi un katrai pašvaldībai ministrija piešķirs 200 tūkstošus latu, mēs šo naudu ieguldīsim sava novada jaunās paaudzes interesēs. Izspriedām, ka naudu izlietosim ne tikai bērnudārzu ārējam košumam, bet lai katra grupiņa kļūtu daudz skaistāka, pilnvērtīgāka. Sabiedrība sagaida, lai bērni dārziņos justos labi, lai viņi būtu drošībā, siltumā, lai ar viņiem nodarbotos zinoši skolotāji. Tāpēc vēlu, lai kolektīvs ar prieku ik rītu nāktu uz darbu un lai arī bērni gaidītu to mirkli, kad viņiem jādodas uz savu „darbiņu".

Pašvaldības vadītājs piebilda, ka bērnudārznieki ir laimīgi cilvēki, jo no darba ietekmējas visi, un ar gadiem problēmas, kuras risinām, ienāk mūsos tik ļoti, ka paši pārvēršamies par šī procesa sastāvdaļu. „Paskatoties uz bērnudārzu pedagogiem, jāsecina, ka bērnudārzos strādā cilvēki ar bērnišķīgu, optimistisku domāšanu un gaišu skatu uz dzīvi.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.12.2007.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px