Šāgada janvārī aizsākās vērienīgs starptautisks projekts, kurā Teiču dabas rezervāta administrācija (TDRA) kļuva par sadarbības partneriem vācu kolēģiem. Tā kā Vācijas pavalstī Brandenburgā mazā ērgļa populācija ir uz izzušanas robežas, vācieši to nolēma kompensēt ar putnu ligzdošanas sekmju paaugstināšanu, par donorvalsti izvēloties Latviju.
Laikrakstā esam jau stāstījuši, kā Teiču dabas rezervāta ornitologs Uģis Bergmanis, nenodarot Latvijas populācijai kaitējumu, izņēma no mazo ērgļu ligzdām, kas atrodas mūsu rajonā, trīs olas un tās inkubēja. Pēc mazuļu izšķilšanās tie divas nedēļas tika audzēti ornitologa mājās, vienu nedēļu ērglēni pavadīja Rīgas Zooloģiskajā dārzā, līdz 3. jūlijā ar lidmašīnu tie tika nogādāti Vācijā. Tur ērglēnus turpināja audzēt līdz vecumam, kad mazuļi apspalvojas, un tad tos ielika Brandenburgas mazo ērgļu apdzīvotajās ligzdās.
Septembra vidū ērgļi aizlidoja. Tiem vajadzēja nonākt Āfrikā, līdzīgi kā vācu ērgļiem, diemžēl Tanzāniju sasniedza tikai viens no latviešu putniem. – No sešiem jaunajiem putniem, kas tika iezīmēti ar satelītraidītājiem, kopumā dzīvi ir palikuši divi: viens – Trīzelnieks – latviešu ērglis no Murmastienes, otrs – vācu, – apstiprina Uģis Bergmanis. – Pārējie apmaldījās un pārlidojuma laikā noslīka. Grūtākais pārbaudījums dzīvajiem putniem tagad ir aiz muguras, pavasarī tos gaidīsim atpakaļ, atgriežamies Brandenburgā.
Autore: INESE ELSIŅA