Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Algu izmaksa

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 23.03.2017.

Burtu lielums

Pagājušajā gadā, kā izskanējis plašsaziņas līdzekļos, bankomātos Latvijā skaidrā naudā tika iemaksāti 2,67 miljardi eiro. Tiek pieļauts, ka daļa šo līdzekļu varētu būt aplokšņu algas, tāpēc izskan priekšlikumi aizliegt algu izmaksu skaidrā naudā arī privātuzņēmumos, pārskaitot to uz norādīto bankas kontu, kā tas jau vairākus gadus notiek valsts un pašvaldības iestādēs. Viedokli, kā vērtē šādu priekšlikumu, lūdzu izteikt Varakļānu novada domes priekšsēdētāju Māri Justu un Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu.

Agri vai vēlu tiks noteikta
– Droši vien šāda kārtība agri vai vēlu tiks noteikta arī attiecībā uz privātajā sektorā strādājošajiem. Pašvaldībās tas tiešām tiek darīts jau vairākus gadus. Tas gan nedaudz ir arī banku lobijs, bet, protams, caurskatāmība par to, kādi ienākumi un kādā veidā tiek gūti, ir lielāka, – uzsver Māris Justs. – Bet no tā, kā jau minēju, izvairīties neizdosies. Tikai vispirms būtu jāatrisina, lai katrs pie savas naudiņas varētu tikt arī dziļajos laukos un ar karti par pirkumiem būtu iespējams norēķināties arī mazajos veikalos. To, kāpēc tajos joprojām nav šādas iespējas, var skaidrot tā, ka diezgan dārgi uzņēmējiem izmaksā banku karšu apkalpošanas terminālu uzturēšana. Varakļānu pilsētā, ja darba alga vairs netiks maksāta skaidrā naudā, nebūs nekādu problēmu, bet Murmastienē un Stirnienē tas varētu radīt arī kādas neērtības iedzīvotājiem.

Nepieciešamība mazinājusies
– Pārāk lielas problēmas tas nevarētu radīt. Jau tagad arī daudzi privātuzņēmumi algas strādājošajiem ieskaita viņu bankas kontā un citu iespēju viņiem nemaz nepiedāvā, kaut gan likumdošana neaizliedz algu izmaksāt skaidrā naudā. Daudziem tagad ir banku kartes, lai izņemtu skaidru naudu no bankomāta vai ar to norēķinātos par pirkumiem veikalos, – norāda Andrejs Piekalns. – Arī dziļajos laukos nepieciešamība pēc skaidras naudas ir mazinājusies, jo, lai samaksātu par komunālajiem pakalpojumiem vai veiktu citus maksājumus, tāpat ir jābrauc uz centru vai pārskaitījumiem jāizmanto internetbanka. Daudzviet laukos taču vairs nav ne banku filiāļu, ne pat pasta nodaļu. Skaidro naudu laukos galvenokārt izmanto pirkumiem vietējos veikalos, kur uzņēmējiem neatmaksājas uzturēt banku karšu apkalpošanas terminālus. Bet arī mūsu pagastā ir jau viens veikals, kur var samaksāt, izmantojot arī bankas karti.

24.03.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px