Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Skolēni ēd veselīgu ēdienu

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 21.03.2017.

Skolēni ēd veselīgu ēdienu
Burtu lielums

Skolēni ēd veselīgu ēdienu, kas gatavots pārsvarā no vietējiem produktiem. Par to pārliecinājāmies, ciemojoties Degumnieku pamatskolā.

Degumnieku pamatskolā ir izremontēta virtuve, moderna plīts, kur gatavot skolēnu pusdienas. Jau 45. gadu skolā par pavāri strādā Skaidrīte Trokša.
No 1969. gada uzsākusi darbu ēdnīcā Lubānā, pēc tam – skolas virtuvē – no 1972. gada. Kādreiz gājusi arī par godu saimnieci. Patlaban Degumnieku pamatskolā pusdienas gatavo kopā ar pavāra palīdzi Daigu Vanagu, kas palīdz gan virtuvē, gan darbā ar datoru.
– Prasības skolēnu ēdināšanā mainās, tagad ļoti jāseko sāls un cukura daudzumam, produktu izvēlei. Jācenšas gatavot veselīgu ēdienu, lai izkonkurētu čipsus un kolu. Katru dienu ir zupa, otrais ēdiens un sula. Piektdienās tiek gatavots arī saldais ēdiens, bet, kad skolā ir svētki, arī kāds cienasts, – pastāsta pavāre Skaidrīte Trokša.
– Kā ir ar ēdienu, kas daudziem šķiet, ka ir bez sāls?
Uz to pavāre atbild: – Mums ir stingri normatīvi. Sāls atrodas uz galda, kam vajag, lai ēdienam pieber paši.
Pašvaldība apmaksā skolēnu pusdienas, jo Madonas novada skolās skolēniem tās ir bez maksas. Ik dienu skolas ēdnīcā ir ap 50 ēdēju, kuri regulāri pusdieno, bet skaits mainās. Degumnieku pamatskola ir iesaistījusies arī programmā "Skolas piens" un "Skolas auglis".

22.03.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px