Pirmdienas, 13. marta, vakarā, pulksten 22.05, ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ērgļu novada Ērgļu pagastu, kur dega dzīvojamais vagoniņš. Ierodoties tika konstatēts, ka vagoniņš deg ar atklātu liesmu 8 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 70 gadu vecs vīrietis, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
VUGD Madonas daļas Ērgļu posteņa komandieris Uvis Konovalovs atklāj, ka VUGD izsaukumu pieteicis kāds garāmbraucējs: – Vīrietis zvanīšanas brīdī dispečeram pateica, ka no treilera nāk dūmi. Pēc noteikumiem VUGD uz šādu izsaukumu jāierodas 8 minūšu laikā, Ērgļu posteņa cisterna ieradās pat ātrāk, bet aptuveni 2 minūšu laikā treilers praktiski jau bija nodedzis. Ierodoties ugunsdzēsējiem, 8 kvadrātmetrus lielā dzīvojamā platība jau dega ar atklātu liesmu, glābt principā vairs nebija ko. Pulksten 0.25 ugunsgrēks tika likvidēts. Pārmeklējot platību, tika atrasts bojāgājušais vīrietis.
Uvis Konovalovs arī pastāsta, ka no blakus esošā šķūnīša uz pārvietojamo treileru bijis atvilkts elektrības pagarinātājs, pēc visa spriežot, šobrīd tiek pieļauts, ka vīrietis sildījies ar elektrisko sildītāju, no kā arī izcēlies ugunsgrēks. – Zīmīgi, ka iepriekš šim vīrietim jau nodega dzīvojamais vagoniņš, pēc tam viņš iegādājās šo pārvietojamo treileru. Arī toreiz ugunsgrēks bija izcēlies no nepareizas apkures iekārtu ekspluatēšanas. Bet, kaut arī nodega vagoniņš, iznākums vīrietim bija veiksmīgs, jo viņš bija nomodā un nelaimi bija pamanījis. Iespējams, šajā liktenīgajā naktī vīrietis gulēja, tādēļ laikus nepamanīja ugunsgrēka izcelšanos. Diemžēl no drošības viedokļa šāda apkures ietaišu lietošana nebija līdz galam pārdomāta, – secina Ērgļu posteņa komandieris.
Var pieņemt, ka dzīvojamajā treilerā nav bijis uzstādīts dūmu detektors, kas arī būtu varējis laicīgāk vēstīt par izcēlušos nelaimi un, iespējams, izglābt iemītnieka dzīvību.