Kā informē VUGD, bēdīgi iesācies 9. marta rīts Varakļānu novada iedzīvotājiem. Pulksten 3.33 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Varakļānu novada Varakļānu pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva koka ēka 96 kvadrātmetru platībā.
VUGD Madonas daļas komandieris Māris Bulders piebilst, ka ēka degusi pilnā platībā, tai jau bijis iebrucis jumts. Par laimi, mājas iedzīvotāji, 71 gadu vecs vīrietis un 87 gadus veca sieviete, saviem spēkiem bija evakuējušies jau pirms VUGD ierašanās un patvērušies pie tuvākajiem kaimiņiem. – Labi, ka cilvēki paši bija pamanījuši ugunsnelaimi un paglābušies, citādi parasti traģiskākās ugunsnelaimes notiek tieši naktī, kad cilvēki guļ. Ugunsgrēka vietā strādāja trīs autocisternas – no Varakļāniem, Lubānas un Viļāniem. Dzēšanas darbus mazliet apgrūtināja tas, ka uz vietas nebija ūdens, vien dīķis 5 kilometru attālumā. Tomēr būtībā jau ugunsdzēsēju ierašanās brīdī no mājas vairs nebija, ko glābt. Strādājām pie liesmu nodzēšanas un ugunsnelaimes ierobežošanas. Pulksten 7.50 ugunsgrēks tika likvidēts. Šobrīd kā iespējamais ugunsgrēka iemesls tiek pieļauts bojājums elektroinstalācijā, – atklāj Māris Bulders. Kā ziņo raidījums „Degpunktā", senioru pārim, kuri pēc ugunsgrēka palikuši bez nekā, ļoti noderētu līdzcilvēku palīdzība. Ja varat sniegt savu atbalstu, lūgums – sazinieties ar kaimiņu Vitāliju, pie kura sirmgalvji apmetušies, pa tālruni 29812189.