Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija ir pabeigusi disciplinārlietu pret Valsts asinsdonoru centra (VADC) direktori Ivetu Ozoliņu par iespējamu amata pienākumu nekvalitatīvu pildīšanu, tajā skaitā tiesību aktiem neatbilstošu rīcību ar finanšu līdzekļiem, vadot VADC.
Atbilstoši izmeklēšanas gaitā konstatētajiem faktiem, Ivetas Ozoliņas darbībā ir konstatēti pieļautie pārkāpumi un piemērots disciplinārsods – atbrīvošana no amata ar šā gada 1. martu, „Staru" informē VM Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Agnese Zarāne. Uz vakanto VADC direktora amatu tiks rīkots konkurss.
Pret VADC direktori disciplinārlieta par iespējamu amata pienākumu nekvalitatīvu pildīšanu un ministrijas doto uzdevumu izpildi attiecībā uz nepieciešamo pasākumu īstenošanu par donoru asins izmeklēšanu tika ierosināta pagājušā gada decembrī. Izvērtējot lietas apstākļus, disciplinārlietas izmeklēšanas komisija secināja, ka I. Ozoliņa ir izdarījusi disciplinārpārkāpumu, t. i., nav nodrošinājusi amata aprakstā noteikto pienākumu kvalitatīvu izpildi un, sniedzot faktiem neatbilstošu informāciju plašsaziņas līdzekļiem, ir nodarījusi būtisku kaitējumu valsts interesēm.
Savukārt februārī pret VADC direktori I. Ozoliņu tika ierosināta disciplinārlieta par amata pienākumu nekvalitatīvu pildīšanu, kad tika konstatēts, ka VADC ir uzņēmies saistības, kuras pārsniedz tam pieejamo finansējumu, līdz ar to nav finansējuma, lai segtu visas uzņemtās saistības.
Jāpiebilst, ka pati Iveta Ozoliņa šo situāciju ir nodēvējusi par politisku izrēķināšanos, norādot, ka pārbaude bijusi pavirša un pieņemto lēmumu gatava apstrīdēt administratīvajā tiesā. Arī bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs viņas darbu vērtē pozitīvi, uzsverot, ka tieši viņa sakārtojusi finanšu plūsmas pēc ļoti kritiskā Valsts kontroles ziņojuma un arī pārtraukusi privātas firmas barošanu.
03.03.2017.