Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Sabraukuši Eiropas meža darbinieki

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 21.02.2017.

Sabraukuši Eiropas meža darbinieki
Burtu lielums

Šonedēļ Madonā, Saieta laukumā, plīvo 21 valsts karogi, jo no šīm valstīm ieradušies dalībnieki uz 49. Eiropas meža darbinieku sacensībām ziemas sporta veidos –
biatlonā un distanču slēpošanā (European Foresters competition in Nordic Skiing – EFNS).

Mūsu novadā šajās dienās viesojas ap 600 dalībnieku no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Krievijas, Beļģijas, Somijas, Slovākijas, Slovēnijas, Austrijas, Nīderlandes, Čehijas, Šveices, Francijas, Itālijas, Ungārijas, Horvātijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Bosnijas un Hercegovinas. Laikapstākļi šoreiz ir februārim neraksturīgi, jo balta sniega vietā valda atkusnis un līst lietus, tomēr, kā iecerēts, pirmdienas vakarā norisinājās svinīgā 49. Eiropas meža darbinieku sacensību atklāšanas ceremonija. Pasākuma dalībniekiem bija lūgts ierasties maskās, ko daudzi arī bija ņēmuši vērā, un valstu delegāciju vidū bija rūķīši, meža veči, lāči, zaķi, gaiļi, vikingi, aļņi u. c. Tādējādi mūsu viesi tika iepazīstināti ar latviskajām Meteņdienas tradīcijām, ko ar dziesmām un savu darbošanos paspilgtināja Madonas kultūras nama folkloras kopa "Vērtumnieki", kas izpelnījās mežinieku ievērību. To, ka Latvijā meža nozare ir ļoti svarīga, jo veido ievērojamu daļu iekšzemes kopprodukta, ka meža darbinieki šajā nozarē strādā atbildīgi un ar ilgtspējīgu skatījumu, pasākuma atklāšanā uzsvēra Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis. Viņš pateicās biedrībai "Meža sports" un sadarbības partneriem, kas ir šī pasākuma organizatori, kā arī novēlēja, lai labi slīd slēpes, lai precīzi trāpījumi mērķī un lai visus pavada cīņasspars un veiksme.
– Trases ir kārtībā, sacensības būs, rezultāti arī, – sportisko un izturīgo meža darbinieku saimi sveica Madonas novada pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters, vēlot daudz pozitīvu emociju un atmiņu par Madonu. Pasākuma laikā tika atgādināts, ka nākamais, 2018., gads būs EFNS jubilejas gads, kad sacensību stafeti pārņems Anholca Itālijā. Pēc divu dienu ekskursijām, kas tika organizētas astoņos dažādos maršrutos, šodien, 22. februārī, pulksten 13 "Smeceres silā" sāksies individuālās sacensības biatlonā, turpināsies 23. februārī, bet pasākums noslēgsies 24. februārī ar balvu pasniegšanu Madonas sporta centrā. Pasākumu koordinē sacensību direktora Mārtiņa Gaigala komanda. Ar programmu var iepazīties vietnē www.smeceressils.lv.

22.02.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px