Mūsdienās sociālie portāli dod iespēju iedzīvotājiem izteikt gan savu prieku, gan sašutumu par dažādiem notikumiem ne tikai jautājumos, kas skar viņu privāto dzīvi, bet arī sadzīvē. Nereti tā ir bijusi iespēja kādas notikušas nejēdzības padarīt publiskas, pievērst tām pastiprinātu uzmanību. Tā aizvadītās nedēļas nogalē facebook.com lietotāju ievērību guva kāda madonieša saķeršanās ar likumsargiem.
Vīrietis publiskā vēstījumā raksta: „Šokējoši! Uzmanieties no Madonas ceļu policijas! Mana meita bija situācijas lieciniece, un viņas jautājums bija: „Kāpēc viņi tā dara?" Šodien (17. februārī. – Aut.), izbraucot no apļa pie „Maximas", mani apturēja Madonas ceļu policija, apsveicinājās un teica, ka esmu pie stūres runājis pa telefonu. Biju pārsteigts, jo pa telefonu nebiju runājis. Policistam teicu, ka neesmu runājis pa telefonu, bet viņš teica, ka ies rakstīt protokolu. Aizgāju pie viņa uz policijas mašīnu un rādīju zvanīto numuru sarakstu, kur beidzamais veiktais zvans bija kādu pusstundu, pirms mani aizturēja. Policists apskatīja manu telefonu un jautāja: „Ko jūs ar to gribat teikt?" Biju šokā, kā tā var pazemot? Meita man vairākas reizes jautāja: „Kāpēc viņi tā dara?" Domāju, ka bērna acīs šis notikums ir iespiedies ļoti negatīvi. Kā lai uzticas kārtības sargiem? Kas tas ir –
korupcija, bezkaunība, pārākuma sajūta? Nodokļus maksājam, lai viņiem būtu algas, lai uz ielām būtu drošība, bet nevis kaut ko randomā uz dullo dara!"
Tā kā ieraksts guvis plašu rezonansi un viedokļu apmaiņu komentāru sadaļā, laikraksts „Stars" lūdz komentāru Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa priekšniekam Gundaram Tropam: – Par katru šādu gadījumu likumdošana paredz pārsūdzēšanas kārtību, kādā policijas lēmumu var apstrīdēt. Šobrīd ir saņemts, ja pareizi saprotu, šī autovadītāja iesniegums, kas likumdošanā noteiktajā laikā arī tiks izskatīts. To nedomāju par šo konkrēto gadījumu, jo tas ir jāizskata un jāizvērtē, – tomēr pamatā, ja policijas darbinieks notikušo ir redzējis, tāpat ir tehniskie līdzekļi un iespēja pārbaudīt pierādījumus, domāju, neviens policijas darbinieks neies un apzināti cilvēkiem dzīvi nebojās, pats izdomājot pārkāpumus. Tomēr vispareizākais šajā gadījumā, kas arī ir izdarīts, ir vērsties policijā ar iesniegumu, informējot un pamatojot, kas iedzīvotāju neapmierina policijas pieņemtajā lēmumā, un tas tiks izskatīts.
22.02.2017.