Šootrdien premjers M. Kučinskis, uzrunājot ministrus un novērtējot valdības pirmo darbības gadu (apstiprināta 2016. gada 11. februārī), uzsvēra, ka tas ir bijis starpposms tālākai kaujai un valdības rīcības plānā ietverto uzdevumu izpildei. Viedokli, kā vērtē Māra Kučinska valdības veikumu, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru un Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Ināru Mālnieci.
Valdība noturēsies
– Es valdības darbu pie tik smagu jautājumu risināšanas vērtēju diezgan pozitīvi. Pamazām lietas, lai arī ne tik viegli, virzās uz priekšu. Uzslavēt valdību gribu arī par to, ka tā spēja reaģēt uz, manuprāt, pirms diviem gadiem nepārdomātu normas iestrādi attiecībā uz obligātajām minimālajām sociālajām iemaksām un atlika tās ieviešanas termiņu, – uzsver Andrejs Ceļapīters. – Pretējā gadījumā daudzi cilvēki faktiski zaudētu darbu un līdz ar to – arī iztikas līdzekļus sev un savai ģimenei. Daļa bija pat paspējusi saņemt darba uzteikumu un brīdinājumus. Domāju, ka Māra Kučinska valdība noturēsies un būs tā, kas vadības grožus nodos jaunievēlētās Saeimas apstiprinātajai valdībai. Katrā ziņā nav tādu pazīmju, kas liktu domāt citādi. Jautājums gan ir par iecerēto jauno nodokļu sistēmu, kas ir ļoti diskutabla un valdībai būs liels izaicinājums. Manā skatījumā, visa nodokļu politika būtu jāskata nevis budžeta caurumu lāpīšanas kontekstā, bet gan domājot, kā uzlabot uzņēmējdarbību un palielināt nacionālo kopproduktu.
Vēl drosmīgāki lēmumi
– Sākšu ar to, ka jāpriecājas, ka šī valdība tomēr gadu ir izturējusi, tātad neviens Mārim Kučinskim nav „iedūris dunci mugurā", kā tas šad un tad iepriekšējās valdībās ir gadījies. Premjera misija jau ir smaga, it sevišķi tad, kad valsts dzīvo uz parāda, – atzīst Ināra Mālniece. – Var viņam tikai novēlēt, kā nupat televīzijā izteicās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, proti, ka valdībai ir jātiek ārā „no purva" vairākās nozarēs, bet tas nozīmē, ka droši vien vajadzīgi vēl drosmīgāki lēmumi, un arī tas Mārim Kučinskim, vadot valdību, jānovēl.
Es domāju, ka valdība līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām noturēsies, kaut gan daudz iespaidos pašvaldību vēlēšanu rezultāti šovasar. Pieļauju, ka varētu būt kādas kadru maiņas. Zaļo un Zemnieku savienība politiski gan ir pietiekami stabila, taču varbūt kāds ministrs tomēr nomainīsies. Iespējams, tieši pašvaldību vēlēšanas šo procesu paātrinās, bet kopumā izskatās, ka Māra Kučinska valdība, kā jau minēju, varētu noturēties.
17.02.2017.