Līdzīgi kā Madonas novada pašvaldības dome arī citu bijušā Madonas rajona teritorijā izveidoto novadu domes 26. janvārī apstiprināja 2017. gada pašvaldību budžetus.
Šo pašvaldību vidū ir arī Ērgļu novads, kura pamatbudžeta ieņēmumu sadaļa šogad tiek plānota uz 3 370 000 eiro (tikpat liela ir izdevumu sadaļa). Ērgļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntars Velcis atzina, ka budžets, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir pieaudzis.
– Pieauguši ir tieši pašu ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa, tas liecina, ka aizvien lielāks skaits novadā reģistrēto cilvēku strādā. Kopbudžeta apstiprināšana domē noritēja bez karstām diskusijām. Iestādes sagatavoja budžeta pieprasījumus, pamatoja savas vajadzības, deputāti sanāca kopā un bez lieliem strīdiem budžetu apstiprināja. Tēriņi ir pamatoti, un nekādus „brīnumus" budžetā neieplānojām, tādēļ pieejamo līdzekļu apjoms būs pietiekams, lai iecerēto nodrošinātu bez lieka saspringuma, – skaidroja Guntars Velcis.
Kaut arī uzsvars tiek likts uz pašvaldības iestāžu darbības un iedzīvotājiem sniedzamo pamatfunkciju nodrošināšanu, domes priekšsēdētājs atzina, ka daļu līdzekļu plānots ieguldīt arī attīstībā.
– Ir plānots uzlabot Ērgļu sociālās aprūpes centra telpas, sakārtot infrastruktūru, uzlabojot karstā ūdens pievadi, kā arī ievelkot centrālapkuri. Ir plānots arī noasfaltēt dažas ielas. Šis budžets noteikti nebūs krīzes vai izdzīvošanas budžets. Ir dažādi veidi, kā veidot budžetu un organizēt pašvaldības darbu. Mēs neaizraujamies ar lielu štatu uzturēšanu. Varbūt dažkārt pietrūkst darbaroku, taču tad izmantojam ārpakalpojumu, kas ir labāks risinājums, – piebilda Ērgļu novada domes priekšsēdētājs.
Pašu budžeta iespējām talkā nāk arī struktūrfondu finansējums. Tā ar Lauku atbalsta dienesta palīdzību no LEADER programmas piesaistīti vairāki desmiti tūkstoši eiro Rūdolfa Blaumaņa muzeja „Braki" jumta atjaunošanas darbiem, kā arī brāļu Jurjānu memoriālā muzeja „Meņģeļi" interaktīvās ekspozīcijas izveidei.
15.02.2017.