Jau vairāku gadu garumā Madonas bērnu un jauniešu centrs (BJC) sadarbībā ar reģiona vispārizglītojošo skolu 2.-4. klašu koriem un to diriģentēm, māksliniecisko vadību uzticot kordiriģentei Ijai Voiničai, rīko brīnišķīgus koncertus mazajiem dziedātājiem.
27. janvāra pēcpusdiena Madonas kultūras namā pulcēja 360 dziedošus skolēnus, kas kopā ar Vinniju Pūku un viņa draugiem no sirds svinēja Madonas BJC 50 gadu dzimšanas dienu.
– Iesim ciemos pie visiem pēc kārtas, – sacīja Pūks. – Jo – kad tu esi jūdzēm tālu gājis pa aukstu vēju un pēkšņi ienāc kāda mājās un tad kāds tev saka: „Sveiks, Pūk, tu esi atnācis taisni laikā, lai mēs mazliet uzkostu!" – un jūs uzkožat… tad diena nav vis veltīgi, bet Draudzīgi pavadīta…
„Uzkošana" šai dienā īstenojās, izdziedot garšīgas dziesmas no animācijas filmām un vienojoties draudzīgā kopkorī. Klausoties koru skanējumu, dzirkstele no bērniem pārleca zālē un ļāva uz brīdi justies kā Dziesmu svētkos. Kustība un dziesmu prieks piepildīja sirdis, bez liekas morāles radot bērnos motivāciju ikdienas rutīnai – celties agrāk vai pēc stundām palikt ilgāk, lai apmeklētu kora nodarbības. Nav aprakstāms emociju spektrs, kas dziedātājus pārpludināja dziesmu mirkļos, teatrālajās intermēdijās un vēlāk arī ballītes laikā. Lai gan pirmo klašu kori Dziesmu svētkos nepiedalās, tieši viņi ir nākamā maiņa skolēnu Dziesmu svētku tradīcijas turpinājumam. Arī šī iemesla dēļ gatavošanās noteiktam mērķim – lielkoncertam – ir tik nozīmīga.
Pasākumā piedalījās Madonas pilsētas 1. vidusskolas zēnu koris, 2.-4. klašu koris un ansamblis, apvienotais Madonas pilsētas 2. vidusskolas un Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas zēnu koris, Madonas pilsētas 2. vidusskolas 2.-4. klašu koris, Bērzaunes pamatskolas 2.-4. klašu koris, Cēsu 1. pamatskolas 2.-4. klašu koris, Cesvaines vidusskolas 2.-4. klašu koris, Praulienas pamatskolas 2.-4. klašu koris, Liezēres pamatskolas 1.-4. klašu koris, Lubānas vidusskolas 3.-4. klašu koris, Varakļānu vidusskolas 2.-4. klašu koris, biedrības „Mēs saviem bērniem" jaunieši, Madonas bērnu un jauniešu centra Bērnu mūzikas studijas, teātra studijas „Pilnpiens" un „Improvizācija" audzēkņi, muzikālā apvienība „Sniegavīri", kā arī nebēdnīgais lācēns Pūks un viņa draugi no jauniešu biedrības „Jaunieši Madonai".
Pasākumu atbalstīja SIA „CIDO Grupa", katram koncerta dalībniekam sarūpējot sulas paciņu.
01.02.2017.