Iestājoties aukstam laikam, Madonas hokeja laukumā/slidotavā tika uzliets ledus, un tagad tas ir pieejams gan slidošanai bez nūjām, gan hokejistiem. Slidot bērni var nākt no pulksten 13 līdz 19, bet hokejisti – no pulksten 19 līdz 21. Šai laikā ir pieejams arī „vagoniņš", kur siltumā pārģērbties. Uz laukumu slidot, kā pirmdien pārliecinājās „Stars", jaunieši nāk arī sporta stundās.
– Es dzīvoju Lazdonā, bet to, ka Madonas hokeja laukumā var jau slidot, uzzināju brīvdienās. Tad arī pirmoreiz šajā sezonā izmēģināju, kāds ir ledus. Tas ir diezgan labs. Savukārt šodien esmu atnākusi slidot sporta stundā. Es mācos Madonas Valsts ģimnāzijas 10. klasē, un mēs sporta stundās varam izvēlēties – slēpot, slidot vai nūjot. Slidot iemācījos pirms kādiem četriem gadiem, un slidot man patīk labāk nekā slēpot, – atklāja Liāna Piroga.
Arī Madonas Valsts ģimnāzijas 10. klases audzēknis Krišjānis Pulkstenis pirmdien sporta stundā bija izvēlējies Madonas hokeja laukumu, lai patrenētos ripas mešanā.
– Ledus kvalitāte laukumā ir pietiekami laba. Mums sporta stundās gan tiek dota iespēja arī slidot, bet ieskaite tomēr ir jākārto slēpošanā. Ziemā slēpošana mums ir galvenais sporta veids, kam jāpievērš uzmanība. Taču pārmaiņas pēc kādu reizi var arī paslidot vai hokeju uzspēlēt, – atzīmēja Krišjānis Pulkstenis.
Savukārt, kā pastāstīja āra laukuma uzraugs Madonas pilsētā Guntis Cielaks, ledus sagatavošana turpināsies arī nākamajās dienās, ja vien būs atbilstoši laikapstākļi.
– Vēlamo ledus biezumu vēl neesam sasnieguši, taču slidošana jau notiek. Patlaban tas ir apmēram 5 cm, un tas ir nepietiekami, lai, piemēram, uzvilktu hokeja laukuma līnijas. Bet, lai varētu sarīkot kādu hokeja turnīru, ledus būtu jāuzaudzē vismaz līdz 10 cm. Tad tas ilgāk turētos arī mainīgajos laikapstākļos. Diemžēl sals nav noturīgs, un tas ietekmē ledus kvalitāti.
Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad pie mums ir iespējams vienoties par slidu uzasināšanu, – pastāstīja Guntis Cielaks.
13.01.2017.