2015. gada nogalē, līdzīgi kā aizvadītajā gadā, Ziemassvētku laiks ar ziemas atmosfēru Madonas novadu nelutināja, taču, neraugoties uz to, pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļa, īstenojot pasākumu kopumu, lai 2015./2016. gada ziemas sezonā Madona būtu Latvijas ziemas galvaspilsēta, rīkoja konkursu „Skaistākais Ziemassvētku noformējums", kuram iedzīvotāji varēja pieteikt visskaistāk noformētos Madonas novada ēku logus, fasādes un priekšlaukumus.
Noformējums Madonas pilsētā tika vērtēts trijās kategorijās: privātmāju noformējums, uzņēmumu un sabiedrisko ēku noformējums, kā arī valsts un pašvaldības iestāžu ēku noformējums. Pagasta pārvaldes vadība nominācijai „Skaistākais Ziemassvētku noformējums" varēja izvirzīt vienu objektu apbalvošanai sava pagasta teritorijas ietvaros. Katrs no nominantiem neatkarīgi no kategorijas saņēma naudas balvu.
Atsaucība gan no privātmāju iedzīvotājiem, gan iestādēm bija laba, un arī balsojumā par saviem favorītiem iedzīvotāji piedalījās gana aktīvi, dažkārt pat paužot nožēlu, ka pagastiem ir atvēlēta tikai viena nominācija. Kā pēc konkursa norises laikrakstam komentēja Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Miķelsone, par konkursu lielākoties saņemtas pozitīvas atsauksmes gan no dalībniekiem, kas ir priecīgi par to, ka viņu rotājumi pamanīti, gan balsotājiem, līdz ar to šķita, ka konkurss tiks rīkots arī šajā ziemas sezonā, kas gan nav noticis.
To, kādēļ pirms gada iedibinātā tradīcija neturpinās, Madonas novada pašvaldības domes 20. decembra ārkārtas sēdē vēlējās zināt arī deputāte Antra Gotlaufa.
– Konkurss „Skaistākais Ziemassvētku noformējums" bija veiksmīgs, un, manuprāt, šī labā tradīcija bija jāturpina arī šogad, – norādīja Antra Gotaufa.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris skaidroja, ka jautājums par konkursa norisi pārrunāts pašvaldības administrācijā un nonākts pie secinājuma, ka nepieciešamas pārmaiņas.
– Lai neiestātos rutīna, 2017. gada vasarā atjaunosim konkursu par sakoptāko īpašumu, kas nav rīkots jau kopš novada izveides laikiem. Nebūtu lietderīgi katru gadu rīkot vienu un to pašu pasākumu, jo ar laiku tas kļūtu viendabīgs un arī iedzīvotāji mums pārmestu jaunu ideju trūkumu. Tādēļ šogad ziemas sezonu izlaidīsim, bet vasarā būs konkurss par sakoptāko īpašumu, – sacīja Guntis Ķeveris, minot, ka ideja par Ziemassvētku noformējuma konkursu netiek atmesta vai nolikta malā, bet gan īstenota pārmaiņus ar citām.
Arī Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters aicināja no šī konkursa nākotnē neatteikties un arī šajā ziemas sezonā, kaut gan konkurss netiek rīkots, pamanīt tos īpašumus, kuru saimnieki piedomājuši pie skaista noformējuma, un pasniegt tiem pārsteiguma balvas.
06.01.2017.