„Barkavas aptiekas" Ļaudonas filiāle darbu uzsāka pirmdien, 2. janvārī. Tā būs atvērta piecas dienas nedēļā, un tās darba laiks ir pieskaņots ģimenes ārstes Ingas Bogdanovas pieņemšanas laikam. Pirmdien, trešdien un piektdien tā strādās no pulksten 9 līdz 14, otrdien – no pulksten 14 līdz 19, bet ceturtdien – no pulksten 9 līdz 13.
Taču, kā aptiekas filiāles atklāšanā uzsvēra „Barkavas aptiekas" vadītāja Ilze Krīgale, nepieciešamības gadījumā darba laiku varēs arī pamainīt – viss būs atkarīgs no iedzīvotājiem, no tā, kā tiks izmantoti aptiekas filiāles pakalpojumi Ļaudonā.
Jaunā gada pirmā darbdiena Ļaudonā tiem, kas bija atnākuši uz aptiekas filiāles atvēršanu, patiešām sākās ar priecīgu notikumu. Nemiers un šaubas ir beigušās. Atšķirībā no iepriekšējā gada pagastā atkal būs pieejami ģimenes ārsta pakalpojumi un, lai tos saņemtu, nebūs jābrauc uz citu pagastu vai Madonas pilsētu. Turpat varēs arī nopirkt nepieciešamās zāles, jo, pateicoties Ilzes Krīgales atsaucībai un izpratnei, cik tomēr svarīgi iedzīvotājiem laukos ir nodrošināt gan ģimenes ārsta, gan aptiekas pakalpojumus, Ļaudonā tika atvērta „Barkavas aptiekas" filiāle.
– Kad mani uzrunāja, aicinot atvērt aptieku arī Ļaudonā, es piekritu ātri, ilgi nevajadzēja pierunāt. Tikai vēlāk, kad sāku kārtot formalitātes un dokumentāciju filiāles atvēršanai, sapratu, ko esmu uzņēmusies, cik tas tomēr ir sarežģīti un cik daudz laika prasa. Bet atpakaļceļa vairs nebija, solījums bija jāpilda, un lūk, šodien, desmit dienas pēc licences saņemšanas, kā to paredz likumdošana, aptiekas filiāle ir sākusi darbu, – atzīmēja Ilze Krīgale.
Aptiekas apmeklētājus Ļaudonā apkalpos Jurita Berģe un Marita Sermonte.
– Esmu ārsta palīgs. Darbs aptiekā man būs jauna un interesanta pieredze. Ārsta palīgiem, protams, ir pieredze ar zālēm, tomēr ne tik lielā mērā, kā strādājot aptiekā. Turklāt man ļoti patīk Ļaudona, te es jūtos ļoti labi. Esmu no Kalsnavas, bet mans vecvectēvs ir no Ļaudonas. Kad izlasīju par darba piedāvājumu, nolēmu pieteikties: gribēju pamēģināt ko jaunu. Esmu priecīga, ka man deva šādu iespēju, – atklāja Jurita.
– Arī man darbs aptiekā, kad kādas dienas aizvietošu Juritu, būs jauna pieredze. Pēc profesijas esmu zobu higiēniste, bet pamatdarbs man ir Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolā, kur strādāju pusslodzi par māsiņu. Tā kā dzīvoju Ļaudonā, darbu skolā un aptiekā nebūs grūti apvienot. Kopīgiem spēkiem tiksim galā. Lai tikai pagasta iedzīvotāji nāk un pie mums iegādājas zāles! – akcentēja Marita.
Gandarījumu par aptiekas filiāles atvēršanu (pie tam plašākā formātā, nekā iepriekš varēja cerēt: iedzīvotājus apkalpos divas darbinieces) pauda un pateicību Ilzei Krīgalei par uzņēmību izteica Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Dreimane.
Veiksmi un daudz apmeklētāju vēlēja arī Ļaudonas aptiekas ilggadējā vadītāja Vizma Jonāne, kas atzina, ka aptiekas darba atsākšana Ļaudonā viņai ir svētku diena. Tas ir arī saprotams, jo Vizma ļaudoniešiem ir veltījusi visu darba mūžu un viņai bija ļoti svarīgi, lai viņas darbs tiktu turpināts un pagasta iedzīvotāji nepaliktu bez iespējas iegādāties zāles dzīvesvietā. Vizmas darba stāžs, ieskaitot gadu Madonas aptiekā, ir 48 gadi. To jaunajiem aptiekāriem patiešām būs grūti sasniegt, lai gan šāds vēlējums, atverot filiāli Ļaudonā, arī izskanēja.
– Tagad galvenais, lai pagasta iedzīvotāji to novērtētu un izmantotu gan ģimenes ārsta, gan aptiekas pakalpojumus. Par to taču tik ļoti cīnījās, pats no sevis jau nekas nenotiek, – piebilda Vizma.
Ilzi Krīgali, Juritu Berģi un Maritu Sermonti sirsnīgi sveica un laba vēlējumus izteica arī citi klātesošie.
Jāpiebilst, ka ļaudoniešiem ir veicies ar aptiekas izvēli. Ilze Krīgale ir ļoti pieredzējusi farmaceite. Aptiekā Barkavā strādā jau kopš 1983. gada, bet par tās vadītāju viņa kļuva divus gadus vēlāk.
„Barkavas aptieka" savulaik ir bijusi viena no labākajām ne tikai mūspusē, bet arī visā Latvijā. Tā Ilzes Krīgales vadībā veiksmīgi turpina darboties joprojām, arī pēc aptiekas nodošanas privatizācijai pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, kad viņa kļuva par aptiekas īpašnieci.
06.01.2017.