Ziemassvētkus un Jauno gadu aizvadījām ar lietu un dubļiem; nupat uzsnigušais sniedziņš beidzot ļauj tā pa īstam iemirdzēties svētku rotājumiem, kas izvietoti Madonas ielās. Kā jau iepriekš laikrakstā „Stars" informējām, daudz kas dekorācijās šogad iegādāts vai izgatavots no jauna, šur tur, pamainot vien atrašanās vietu un kompozīciju, veiksmīgi izmantoti iepriekšējo gadu svētku rotājumi.
Madonas novada īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce pastāstīja, kas ziemas rotā šogad parādījies no jauna: – Pilnīgi no jauna ir rotājumi pie apgaismes stabiem uz apvedceļa Rūpniecības ielā, tāpat pēc Madonas novada ainavu arhitektes Agneses Silupas skicēm tapa eņģelis pie lūgšanu kapelas, gaismas bumbas strūklakā, Saieta laukumā, lampiņu mežģīnes pie Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas un lielie lukturi pie Pļaviņu apļa. No jauna tika uzstādītas arī lampiņas ozolā pie Jāņa Zābera pieminekļa un dažas jaunas dekorācijas lielajā Ziemassvētku eglē, Saieta laukumā.
Labiekārtošanas darbu speciāliste piekrita, ka šogad īpaši piedomāts pie jaunu akcentu radīšanas svētku laikā Madonā. – Gribējās, lai iedzīvotājiem būtu kas jauns, skaists un savādāks nekā citviet. Agnese Silupa izveidoja skices eņģelim, gaismas bumbām, mežģīnēm un lukturiem, kā tas viss varētu izskatīties. Īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki no sagādātajiem materiāliem pina virtenes, metināja to visu kopā. Tā mums bija pirmā pieredze, kad ko tādu izgatavojam paši. Kā mācējām, tā darījām, katrā ziņā tika ieguldīts liels darbs un pūles. Šo to no skicēm vajadzēja izgatavošanas procesā pielabot, daudz kas mums vēl būtu jāmācās, un tagad secinām, ko varētu darīt citādāk – to paturēsim prātā nākamajam gadam. Centāmies arī rotājumus izveidot, lai tas viss izmaksātu pēc iespējas lētāk. 35 jaunu gaismas dekoru iegāde ar stiprinājuma kronšteiniem apgaismes stabiem Rūpniecības ielā izmaksāja virs 11 tūkstošiem eiro, pārējās gaismas virtenes un dekorus pārsvarā iegādājāmies no īpašumu uzturēšanas nodaļas līdzekļiem, – pastāstīja Gita Lutce.
Viņa uzsvēra, ka jauniegādātie dekori būs labs ieguldījums nākotnei, jo pēc gada atkal tiks domāts, kādās kompozīcijās tos izvietot, kā papildināt. Jau šoziem vairāki iepriekšējo gadu rotājumi veiksmīgi izmantoti, radot jaunu noskaņu Madonas ielās. Gita Lutce atklāja: – Tie rotājumi, kas pagājušajā gadā atradās strūklakā, tika uzstādīti Saules un Lazdonas ielas krustojumā mazliet uzlabotā un papildinātā veidā. Uzreiz tie atklājās citā veidolā un ar citiem akcentiem, jo arī vērotāja skatu leņķis, apkārtējā vide ir pavisam cita. Tāpat no aizvadītā gada tika izmantotas sveces – tās uzstādījām Pļaviņu lokā un pie bibliotēkas. Blaumaņa un Raiņa ielā pie apgaismes stabiem uzstādījām jau tradicionālās dekorācijas.
Svētku rota iedzīvotājus un viesus Madonā priecēšot vēl līdz janvāra beigām – ap to laiku paši iedzīvotāji jau mēdzot zvanīt, ka ziemīgās dekorācijas apnikušas: „Cik ilgi tad vēl tās stāvēs?" Gita Lutce piebilst – ja tomēr pašiem iedzīvotājiem iebildumu nebūs, dekorācijas var stāvēt, kamēr vien vēl ir sniegs, jo īstā ziema, kā rādās, tikai tagad ir sākusies. – Tad jau uz pavasari, protams, domāsim par dekorācijām attiecīgajam gadalaikam. Lieldienas šogad iekritīs vēlāk, nekā ierasts, jācer, ka ap to laiku viss jau būs labi sazaļojis, lai Lieldienu rotājumi būtu kā skaists papildinājums, – teica Gita Lutce.
04.01.2017.