Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Mārcienā iebrūk neapdzīvots grausts

LAURA KOVTUNA

Autors • 02.01.2017.

Mārcienā iebrūk neapdzīvots grausts
Burtu lielums

31. decembrī Mārcienas iedzīvotāji bija liecinieki tam, ka sagrūst vesels korpuss graustam, kas ilgus gadus nav bijis apdzīvots. Par laimi, tobrīd bīstamajā ēkā neviens neatradās, un arī apkārtējie iedzīvotāji necieta.

Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece atklāja, ka ir informēta par notikušo, ap bīstamās ēkas gruvešiem ir apvilkta brīdinoša lente, un ir uzsākts kārtot jautājumu par bīstamo būvgružu nojaukšanu.
– Šī māja tika uzcelta 1952. gadā kā pirmā dzīvojamā māja armijai, turpat blakus ir otra, kas ir ļoti līdzīgā stāvoklī. Ēkas palika neapdzīvotas kopš armijas aiziešanas laikiem, jau vairākus gadu desmitus. Loģiski, ka laika zobs darīja savu un ēku stāvoklis labāks jau nepalika. Atceros, ka tad, kad atnācu strādāt, šīs ēkas jau bija ar demontētiem jumtiem. Mārcienā ir vēl piecas šādas neapdzīvotas ēkas, kas ir bīstamā stāvoklī, un tās, visticamāk, sagaida līdzīgs process. Kopumā valsts ir pilna ar šādiem graustiem, svarīgākais, lai cilvēki paši uzmanītos un tajos nelīstu, jo, diemžēl, graustu nojaukšana īsti nav prioritāte. Jau pirms pāris gadiem graustu jautājumu aktualizēju pašvaldībā, iepriekš šim darbam klāt nepieķērās, jo nojaukšana nav lēta. Tomēr tagad, domāju, iebrukusī ēka pēc iespējas ātrāk tiks nojaukta un nolīdzināta. Tikmēr aicinājums vecākiem pasekot līdzi savu bērnu gaitām, lai viņi nelien šādās neapdzīvotās ēkās, kas var būt bīstamas, – komentēja Ināra Mālniece.
Uzrunātie tuvējo māju iedzīvotāji pastāstīja, ka pamatīgo troksni, ēkas daļai sabrūkot, izdzirdējuši sestdien, ap pulksten 10. – Ko gan te runāt par neapdzīvotiem graustiem, ja paši dzīvojam daudzdzīvokļu mājās, ko neviens lāga neapsaimnieko un kas brūk kopā? Ziemā bērni no kāpņutelpas skriešus skrien ārā, lai ledus uz galvas neuzkristu. Protams, bērni šiverē arī pa graustiem. Katru reizi, kad ieraugām, sarājam, bet bērni taču ir bērni. Viņi to tā nesaprot. Varbūt tagad, kad ēka iebrukusi, vairāk uzmanīsies. Bet sen jau ap bīstamajām ēkām vajadzēja uzlikt nožogojumu vai vismaz aizsist pirmā stāva logus ar dēļiem, – viedokli pauda satiktās mārcienietes.

03.01.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px