Atkal viens gads steidzas uz beigām. Tuvojoties gadumijai, pārdomās kavējos pie gada laikā pārdzīvotā un izjustā. Protams, gribas atcerēties tos brīžus, kas atnesuši prieku, kas devuši spēku dzīvi turpināt, nejusties tik izolētiem no pasaules savas veselības un vecuma nespēka dēļ.
Par tādiem brīžiem es varu pateikties Latvijas Samariešu apvienības Balvu nodaļas aprūpētājiem, kas 2016. gada vasarā sagādāja ļoti interesantas ekskursijas.
Pirmās ekskursijas laikā 21. jūlijā iepazināmies ar podniecības tradīciju kopšanu un podniekiem – Dumpju darbnīcas saimniekiem Baibu un Eināru Dumpjiem Mētrienas pagastā. Pēc tam vēl aizbraucām uz Kalsnavas arborētumu apskatīt koku kolekcijas un krāšņās peoniju šķirnes. Ekskursija bija organizēta visiem ļoti ērti – atveda un aizveda visus labi paēdušus atpakaļ tieši mājās.
26. augustā mums deva iespēju atkal skatīt dzimtās zemes lauku dabas ainavas. To sagādāja ekskursija – Cēsu novada zoodārza „Rakši" apmeklējums. Tur iepazināmies ar tādiem dzīvniekiem, kādu parasti nav mūsu laukos. Tie bija kamieļi, lamas, alpaka. Mielojāmies ar gardajām kamieļmātes piena pankūkām. Vēl šajā ekskursijā apskatījām Cēsu Svētavotu, iepazinām īpašus ūdens rituālus.
21. oktobrī atkal mūs, vientuļos pensionārus, pulcēja ēdnīca „Azaids". Un te bija ļoti jauki noorganizēts pasākums – klausījāmies Artūra Grandāna koncertu, un tad bija arī iespēja viņam dziedāt līdzi. Tikām cienāti ar garšīgu mielastu, apdāvināti ar baltām krizantēmām, skaistu taurenīti un foto no ekskursijas. Bijām priecīgi, redzot cits citu, satiekot cilvēkus gan no savas dzimtās puses, gan iepriekšējās darbavietas, no kuriem šķīruši daudzi gadi, ar kuriem sen zuduši kontakti – veselības stāvokļa dēļ nav bijis tādu iespēju satikties.
Tāpēc šie vasaras pārdzīvojumi ir devuši tik daudz jauna vientuļajā ikdienā. Par to liels paldies Latvijas Samariešu apvienības Balvu nodaļai, kas rūpējas par vientuļajiem pensionāriem Madonas novadā.
30.12.2016.