Pašā Ziemassvētku rītā daudzus madoniešus un iebraucējus pārsteidza neierasts skats Saules un Raiņa ielas krustojumā – kāds, acīmredzot, nespēdams novaldīt savu automašīnu, bija notriecis luksoforu. Valsts policijas Madonas iecirknī komentēja, ka šogad svētki arī kopumā aizvadīti nemierīgi – reģistrēta agresīva braukšana un vairāki sadzīviski konflikti.
Kā pastāstīja Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Randare, notriektais satiksmes luksofors atklāts 25. decembra rītā. Veicot izmeklēšanas darbības, tikusi noskaidrota gan automašīna, gan aizdomās turamā persona. Aizturēšanas brīdī persona bijusi alkohola reibumā, vai tā bijis arī notikuma izdarīšanas brīdī, šobrīd vēl nevarot pateikt. Tomēr braukšanas apstākļi šai vietā nav bijuši apgrūtināti. Luksofori raksta tapšanas brīdī šajā vietā joprojām nedarbojās, tādēļ, kā atgādināja Inga Randare, autovadītājiem jāvadās pēc ceļa zīmēm, ievērojot arī prasību pirmos pa gājēju pāreju palaist gājējus. Satiksmes drošībai papildus, izbraucot no „Rimi" stāvlaukuma, uzstādīta ceļa zīme „Dodiet ceļu".
Madonas iecirknī secināja, ka pēdējo gadu laikā šie bijuši trauksmainākie Ziemassvētki. Cilvēki ziņojuši par autovadītāju agresīvu braukšanu, policija saņēmusi zvanus par vairākiem sadzīves un ģimeniskiem skandāliem. Viena šāda sadzīves konflikta laikā noticis pat slepkavības mēģinājums. – Naktī uz 23. decembri Madonas novada Bērzaunes pagastā uz personu tika izdarīts šāviens no gāzes ieroča. Cik šobrīd zināms, tas izdarīts pat bez īpaša iemesla – vienkārši kādam konflikta laikā kaut kas šķitis. Cilvēks izdzīvoja, tika nogādāts slimnīcā. Aizturētas divas aizdomās turamās personas, vienai no tām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, – komentēja Inga Randare.
28.12.2016.