Kā vēsta raidījums „Degpunktā", Madonā mīklainos apstākļos mirusi kāda sieviete. Viņas civilvīrs plašsaziņas līdzekļiem atklāj, ka sieviete aizvesta uz slimnīcu, bet jau vairākas dienas vēlāk atrasta mirusi pārsimt metru aiz medicīnas iestādes.
Lūgta komentēt šo nāves gadījumu, par ko Valsts policijas (VP) pārstāvji plašāku sabiedrību iepriekš netika informējuši, VP VRP Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Gulbe laikrakstam „Stars" apstiprināja: „9. decembrī policijā vērsās sievietes dzīvesbiedrs un informēja, ka viņa nav pārnākusi mājās kopš 7. decembra. Tika sākti meklēšanas darbi, un policija sievieti atrada 11. decembrī Madonā, Rūpniecības ielā. 1970. gadā dzimušās sievietes līķis bija bez acīmredzamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Sākts kriminālprocess, nozīmēta tiesu medicīnas ekspertīze nāves cēloņa noteikšanai, izmeklēšanas laikā tiek skaidroti notikušā apstākļi."
Raidījumam sievietes dzīvesbiedrs Uldis notikušo raksturoja šādi – sieviete sirgusi ar epilepsiju un depresiju, tādēļ viņas zāļu skapīša saturs bijis gana raibs. Trešdienas, 7. decembra, pēcpusdienā Uldis pamanījis, ka Baiba neuzvedas adekvāti. Secinājis, ka sieviete pārdozējusi ikdienas zāļu devu, tādēļ izsaucis neatliekamo medicīnisko palīdzību, un viņa nogādāta Madonas slimnīcā.
Jau agrāk sieviete nepieciešamās zāļu devas vietā iedzērusi krietni vairāk, nonākot dažādās medicīnas iestādēs. Šoreiz Uldim šķitis, ka sievietei nav bijis iemeslu vēlēties aiziet no dzīves.
Tā kā sievietei nav bijis līdzi mobilā telefona, par došanos mājās viņa nevienam nav paziņojusi. Vīrietim pat nav ienācis prātā Baibu mājās gaidīt ātrāk nekā pēc trim diennaktīm, jo tas esot laiks, ko slimnīcā viņa pavadījusi agrāk.
Uldis vērsies policijā par Baibas pazušanas faktu un svētdien, 11. decembrī, arī saņēmis zvanu no policijas, uzzinot, ka 46 gadus vecā Baiba nosalusi atrasta netālu no Madonas slimnīcas.
Sievietes noslieces uz pārdrošu rīcību, kas robežojas ar tieksmi uz pašnāvību, raidījumam apstiprināja arī policijā. Kā laikraksts „Stars" informēja pirms mēneša, sieviete pēc strīda ar dzīvesdraugu viena pati naktī bija devusies mežā. Toreiz ugunsdzēsējiem glābējiem sadarbībā ar Valsts policiju izdevās palīdzēt viņai izkļūt no tā – pārsalušai, bet sveikai un veselai.
Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Artis Stuburs laikrakstam „Stars" komentēja notikušo: „Sieviete slimnīcas uzņemšanas nodaļā bija 7. decembrī, tika izmeklēta un novērota, un pēcpusdienā atlaista mājās, jo nebija vajadzības sievieti ievietot stacionārā nedz medicīnisku indikāciju, nedz citu apsvērumu dēļ. Arī pati sieviete personālam apgalvojusi, ka viņai nav bijis nolūka doties uz slimnīcu, viņa vispār nevēlas atrasties slimnīcā un arī ātro palīdzību nemaz pati nav izsaukusi. Nezinām par sievietes turpmākajām gaitām līdz 11. decembrim un vai viņa tiešām atrasta slimnīcas teritorijā; visa slimnīcas attiecīgā dokumentācija ir nodota policijai."
16.12.2016.