Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ziemā apgrūtināta invalīdu stāvvietu izmantošana

LAURA KOVTUNA

Autors • 29.11.2016.

Ziemā apgrūtināta invalīdu stāvvietu izmantošana
Burtu lielums

Pat atkušņa laikā, kas valdīja pagājušajā nedēļā, pie mazās „Maximas", invalīdu stāvvietā, bija tāda sniega kaudze, ka ar auto šajā stāvvietā nevarēja iebraukt, – redakcijai pauda Anita.

Sievietei ir kustību traucējumi, līdz ar to katra došanās uz veikalu iepriekš rūpīgi jāpārdomā. Madonā izveidotās tā saucamās invalīdu stāvvietas ikdienu ļoti atvieglo, tomēr ziemā Anita ne reizi vien saskārusies ar problēmām. – Šoferis beigās mani izlaida pretim tirgotavai, lai nokļūtu veikalā „Maxima", bija vien jākāpj pa kāpnēm. Cilvēkiem, kuriem nav kustību traucējumu, to noteikti nesaprast, taču man šādas kāpnes ir milzu pārbaudījums. Kāpnes turklāt ir gana stāvas un garas, bet nav pat roktura, pie kā pieturēties. Līdzīgi ir, ja vēlos nokļūt veikalā „Straupe", kur blakus ir izveidota viena invalīdu stāvvieta. Viss jauki, tomēr ziemā starp stāvvietu un trotuāru ir sastumts tāds sniega valnis, ka tālāk nekur netieku. Cilvēks ar veselām kājām noteikti pārkāpj pāri un tas nešķiet nekas sarežģīts. Man jāiet pa ceļa braucamo daļu, jo tur vismaz ir notīrīts. Nezinu, kam šīs stāvvietas ir jātīra, pašvaldībai vai piegulošo teritoriju saimniekiem, bet ziemā šādas problēmas ir regulāri.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris skaidroja, ka pašvaldības izveidotās autostāvvietas tīra pašvaldība, tomēr jārēķinās, ka sniegam kaut kur arī jāpaliek.
– Pēc katras sniega tīrīšanas to izvest ārā būtu izšķērdība – tik bagāti neesam. Līdz ar to sniega kupenas un vaļņi tiek izvesti, kad sakrājies jau lielāks daudzums. Manā skatījumā liela problēma ir arī tā, ka Poruka ielā automašīnas uz ilgāku laiku mēdz atstāt apkārt esošo iestāžu darbinieki, kas, manuprāt, būtu jārisina līdzīgi kā pie veikala „Rimi" – nosakot ierobežojošo laiku auto novietošanai. Ja ir divas šīs invalīdu stāvvietas, diez vai abas vienlaicīgi ir aizņemtas. Tāpat arī, ja tik daudzas automašīnas netiktu atstātas ilgstošai stāvēšanai, arī blakus vietas ātrāk atbrīvotos, – komentēja Guntis Ķeveris. Saistībā ar invalīdu stāvvietām viņš vēl solīja tās apsekot, lai pārliecinātos, vai nav norautas uzstādītās papildzīmes par to, cik metru attālumā jāievēro invalīdu stāvvieta. Tā kā ziemā aizsnieg norobežojošās līnijas un uz asfalta uzkrāsotie simboli par invalīdu stāvvietu vairs nav pamanāmi, blakus autovadītāji neviļus var aizņemt vietu, kura īstenībā domāta invalīdiem.
Savukārt taujāts, vai uz kāpnēm pretim tirgotavai iedzīvotāju ērtībai nevarētu uzstādīt margas, pilsētas pārvaldnieks atbildēja, ka šī ierosme būtu jāizteic uzņēmuma, kam pieder šis īpašums, vadībai.
– Sēdē, kurā Madonas novada domes deputāti izskatīja SIA „Madonas patērētāju biedrība" iesniegumu par tirgus statusa piešķiršanu tirgotavai, uzņēmuma valdes priekšsēdētājam Jānim Zaharam tika aktualizēts jautājums arī par vides pieejamību šajā vietā. Kāpnēm nav margu, pie kā pieturēties, kā arī nobrauktuve, kas paredzēta ratiņiem, ir ļoti šaura un stāva, to ir ļoti grūti izmantot. Tas tātad būtu jālūdz uzņēmējam, lai šajā vietā risinātu vides pieejamību.

30.11.2016.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px