MĒTRIENAS pagasta iedzīvotājiem sakarā ar SIA „Mētrienas komunālā saimniecība" reorganizāciju četras dienas tiek dota iespēja pagasta pārvaldes telpās noslēgt līgumus ar SIA „Madonas namsaimnieks" par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.
Kā vakar pastāstīja Mētrienas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Dzenovskis, iedzīvotāju atsaucība pirmajās divās dienās (24. un 28. novembrī) esot bijusi laba.
– Viss notiek. Iedzīvotāji ierodas un slēdz jaunos līgumus par atkritumu apsaimniekošanu ar SIA „Madonas namsaimnieks", kā arī uzdod dažādus jautājumus. Ne viss vēl ir skaidrs, kas mainīsies norēķinos pēc jaunās kārtības stāšanās spēkā ar nākamā gada 1. janvāri. Bet viss būs labi. Iedzīvotāji sapratīs, ka varēs ietekmēt maksu par atkritumu izvešanu, jo SIA „Madonas namsaimnieks" piedāvā vairākas iespējas. Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji varēs izveidot arī savu atkritumu novietni vai arī izmantot iepriekšējos vēsturiskos laukumus. Būs iespēja iegādāties un izmantot atkritumu maisus. Domāju, ka cilvēki pieņems jauno kārtību, tā iedzīvosies, citas iespējas jau nemaz nav, – atzīmēja Mētrienas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Dzenovskis.
Viņš prognozēja, ka iedzīvotāju skaits, kuri noslēgs līgumus par atkritumu izvešanu, varētu pat palielināties, jo tam, vai maksā visi, tagad uzmanību pievērsīs arī paši daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji. Līdzīgi kā Madonā un vairākos citos novada pagastos, arī Mētrienā maksa par atkritumiem jaunajā gadā būs atkarīga no izvesto konteineru skaita (tilpuma) mēnesī, kas tiks izdalīts uz konkrēto māju iedzīvotāju skaitu. Jo vairāk iedzīvotāju būs noslēguši līgumus, jo lētāks būs pakalpojums.
Līgumus Mētrienas pagasta pārvaldes telpās vēl būs iespējams noslēgt arī 30. novembrī un 5. decembrī no pulksten 17 līdz 19.
29.11.2016.