Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ziņo, ka sestdien, 26. novembrī, ugunsdzēsēji glābēji pulksten 22.13 saņēmuši izsaukumu uz Lazdonas ielu Madonā, kur divstāvu daudzdzīvokļu mājas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas – radioiekārta un galdiņš puskvadrātmetra platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pulksten 23.07.
VUGD statistika liecina, ka ik gadu ugunsdzēsēji glābēji adventa laikā saņem vairākus izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kuri izcēlušies no iedegtas sveces, kas atstāta bez uzraudzības. Pagājušajā gadā adventa laikā ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 31 ugunsgrēku, kas izcēlās no degošas svecītes adventa vainagā vai Ziemassvētku eglītē vai arī ugunsgrēks bija izcēlies no degošām svecēm, kas atstātas bez uzraudzības.
Adventa vainagi lielākoties sastāv no degtspējīgiem materiāliem, un tie, līdzīgi kā telpās novietotas Ziemassvētku eglītes, viegli aizdegas no sveces liesmas, kas atstāta bez uzraudzības. Lai maza svecīte neizraisītu lielu nelaimi, VUGD aicina ievērot drošības padomus:
* sveces stabili jānovieto uz nedegošas virsmas;
* degoša svece rada augstu temperatūru, tāpēc vienmēr pārliecinieties, ka svece atrodas drošā attālumā no degtspējīgiem priekšmetiem un lietām: audumiem, mēbelēm, aizkariem u. c;
* nenovietojiet sveces citu siltuma avotu tuvumā, piemēram, uz televizoriem, radiatoriem, iekurtām krāsnīm vai kamīniem;
* uzmaniet, lai svece atrastos bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā;
* neatstājiet degošas sveces bez uzraudzības, pat ne uz īsu brīdi un, dodoties prom vai pirms gulētiešanas, pārliecinieties, ka sveces ir nodzēstas!
29.11.2016.