Tiesībsargs vērš uzmanību uz nabadzību Latvijā. Likumdevējiem un valdībai tas it kā jaunums vai neticība, jo arvien pieņem likumus, kas nabadzību un Latvijas pamešanu veicinās.
Jaunās māmiņas, studentus, nepilna darba laika veicējus, kas piepelnījās ar dažām vairāk stundām dienā, nedēļas nogalē, darba devējs laukos, mazpilsētās, droši vien arī Rīgā, nevarēs atļauties, jo nodokļi būs jāmaksā par it kā pilnu darba laiku.
Nabadzību veicinoši apstākļi, nodokļos iekasētās naudas izšķērdēšana, banku glābšana, „Liepājas metalurga" sponsorēšana utt., deputātu un ierēdņu korpusa uzturēšana. Priekš kam Latvijai, kur iedzīvotāju skaits dramatiski samazinājies un samazinās ik dienu, vajag 100 deputātu! Ja kaimiņvalstī Baltkrievijā, kur ir nopietna ražošana, tai skaitā naftas pārstrāde, ir tikai 101 deputāts, mums pietiktu ar 55, kā arī ministrus bez padomniekiem (ja nu pa 1-2 no visnabadzīgākajām Latvijas vietām). Mūsu tautieši Lielbritānijā, Īrijā, Vācijā steidz iegūt pilsonību (paturot arī Latvijas), jo jau jūtas un jutīsies tām valstīm piederīgi.
Daudzos gan valdībā, gan valdībās citās zemēs izbrīnu rada „Brexit", Donalda Trampa uzvara, bet tas bija likumsakarīgi, tautas gudrākas par valdību, jo negrib zaudēt savas zemes un kultūru. Kas zina, ja mums būtu īsta demokrātija, ko mēs ievēlētu, jo nabadzībai un pazemojumiem ir dažādi izpausmes veidi.
… bet cerēsim uz labākām izmaiņām valstī, kas mums kā liktenīga vēsturiska nejaušība ir atgūta. Arī sasteidzinātais tumšais laiks (pulksteņa griešana atpakaļ) drīz beigsies, gaidīsim pavasari!