Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jaunā VID vadītāja

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 15.11.2016.

Burtu lielums

Šonedēļ jaunā VID vadītāja ir sākusi pildīt uzticētos pienākumus. Viedokli par valdības lēmumu šajā amatā apstiprināt Ilzi Cīruli lūdzu izteikt Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu un Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāju Andri Simtnieku.

Vieš cerības
– Kopumā atkārtoti izsludinātais konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu jau pašā sākumā viesa cerības – gan attiecībā uz pretendentu izvirzīšanu un viņu izvērtēšanu, gan triju pretendentu publiskām diskusijām LTV raidījumā „Tieša runa", – atzīst Andrejs Piekalns. – Vienmēr jau gribas ticēt, ka, mainoties vadībai, notiks arī pozitīvas izmaiņas. Ilzes Cīrules teiktais, ka ir jau atteikusies no piedāvājuma tikties ar kādu politiski ietekmīgu cilvēku, ļauj domāt, ka apstiprinātā VID vadītāja norobežosies no politiskās ietekmes un, veicot darba pienākumus, būs neatkarīga.
Lai Dievs dod viņai izturību! Ticēsim, ka VID darbs uzlabosies un netiks mocīti tie, kas godīgi maksā nodokļus, turpretī tie, kuri līdz šim to pilnā mērā nav darījuši, savu attieksmi mainīs un viņiem nebūs arī politiskās aizstāvības. Ir arī jāsakārto nodokļu sistēma, lai tā kļūtu par valsts attīstību veicinošu faktoru.

Lai garām neietu miljoni
– Pirmais iespaids – valdība par jauno VID vadītāju ir apstiprinājusi klusu, mierīgu un nosvērtu cilvēku. Ļoti gribētos ticēt, ka viņai izdosies sakārtot daudzas lietas. Katrā ziņā uz Ilzes Cīrules apstiprināšanu šajā amatā varam skatīties ar cerību, bet viens cilvēks, lai cik spējīgs būtu, nevar panākt vēlamās pārmaiņas. Visiem VID darbiniekiem ir jāstrādā kā vienotai komandai un jābūt ieinteresētiem sakārtot sistēmu. Tas nav iespējams arī bez valdības un tiesībsargājošo iestāžu atbalsta, – uzskata Andris Simtnieks. – Pirms atkārtota konkursa izsludināšanas uz šo amatu nedaudz dīvaini bija apgalvojumi, ka, lai atrastu labu VID vadītāju un konkurētu ar atalgojumu privātajās struktūrās, ir jānosaka 6000 vai pat 8000 eiro liela alga, it kā tas būtu noteicošais. Turklāt tādā gadījumā sanāk, ka privātajās struktūrās grozās milzīgas naudas summas, bet vai par tām tiek nomaksāti arī visi nodokļi, un kāpēc tad to darbinieki, strādājot 12-14 stundas, saņem tikai minimālo algu?
Jaunajai VID vadītājai svarīgi būtu panākt, lai valsts budžets pildītos un tam garām neietu miljoni. Būtu jārada tāda sistēma, kas neļautu īstenot dažādas shēmas, lai apietu nodokļus.
Nodokļu slogs ir liels, tāpēc droši vien ir jādomā arī par nodokļu politiku. Valstij vairāk ir jāatbalsta tie uzņēmēji, kuri nodarbojas ar ražošanu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px