Sagaidot novembri un atzīmējot Lāčplēša dienu un Latvijas 98. dzimšanas dienu, Ērgļu novada iedzīvotāji, saziedojot līdzekļus, paši radījuši dāvanu Latvijai un ikvienam novadniekam.
– Ērgļos trūka vietas, kur 11. novembrī kolektīvi un pa vienam iedegt svecītes mūsu varoņiem par godu, lai kaut uz mirkli aizdomātos par to, kas mums katram ir Latvi-
ja, – tā par savu ideju stāsta projekta „Svečturis Latvijai" idejas autors un viens no diviem vīriem, kas šo ideju ar savām rokām pārvērtis reālā dāvanā – Mārcis Feldbergs. – Ideja par svečturi Latvijai radās jau pirms vairākiem gadiem, bet šogad beidzot apstākļi sakrita tā, lai to varētu realizēt.
Mārcis atzīst, ka grūtākais projekta tapšanā bija finansējuma piesaiste, kuras piemērotākais atrisinājums tapis skaidrs ar trešo piegājienu, un tie bija ziedojumi no novadniekiem.
Svečtura svinīgā atklāšana notika 11. novembrī, Lāčplēša dienā, bet tas turpinās izgaismot Ērgļu novada centru katru vakaru, Latvijas 98. dzimšanas dienu ieskaitot. Projekta idejas autors Mārcis Feldbergs ir pārliecināts, ka svečturim pielietojums atradīsies arī citos mūsu valstij un novadam svinīgos brīžos. Viņš arī atzīst: – Man Latvija ir vienīgā vieta uz zemes, kur būt, jo nespēju iedomāties to, ka man būtu jāpamet sava dzimtene.
Ar lepnumu par Latviju, par skaisto projektu un novadniekiem –
LELDE GANGNUSE-BĒRZIŅA