Šobrīd daudzviet Latvijā sasnigušā sniega sega var radīt mānīgu priekšstatu, ka ūdenstilpēs ledus sega ir izveidojusies pietiekami bieza, brīdina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Arī Madonas reģionā daudzviet jau manāmi pirmie makšķernieki, kuri riskējuši doties uz ledus. Tomēr valstī aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji jau steidzās palīgā diviem cilvēkiem, kuri, pārvērtējot ledus kārtas biezumu, ielūza ledū.
VUGD atgādina, ka atrasties uz ledus ir bīstami un tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību. VUGD aicina arī vecākus ar bērniem pārrunāt ledus bīstamības jautājumus un iespējamās traģiskās sekas kāpšanai uz ledus.
Kaislīgajiem zemledus makšķerniekiem VUGD ieteic uz ezeru labāk doties kompānijā, nevis vieniem pašiem. Tāpat līdzi jāņem uzlādēts telefons, kas ievietots ūdensnecaurlaidīgā iepakojumā. Iepriekš mājiniekiem pēc iespējas precīzāk ir jānorāda plānotā atrašanās vieta un atgriešanās laiks. Līdzi vēlams paņemt rezerves drēbes un termosu ar siltu un saldu tēju.
VUGD brīdina – atcerieties, ka, staigājot pa ledu, jūs bērniem un pusaudžiem radāt nepareizu iespaidu, ka tas ir droši. Informējiet savus tuviniekus un draugus par bīstamību uz ledus un to, kā rīkoties gadījumos, ja sanācis ielūzt ledū.
Neesiet vienaldzīgi pret tiem, kas atrodas uz ledus! Ja pamanāt no krasta pārāk tālu atrodošos cilvēkus, ziņojiet par tiem glābšanas dienestam, zvanot uz tālruni 112! Ja pamanāt ielūzušos, centieties palīdzēt un noteikti izsauciet glābšanas dienestu, zvanot uz 112!