LUBĀNAS novada domes kārtējā sēdē, izskatot ierosinājumu izvirzīt apbalvošanai Lubānas novadā dzīvojošos Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekus, nolēma to atbalstīt un nepieciešamo finansējumu paredzēt no pašvaldības šāgada budžeta nesadalītajiem līdzekļiem.
Kā „Staru" informēja Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks, pašvaldība iespēju robežās ir apzinājusi potenciālos apbalvojumu saņēmējus. Tie varētu būt kādi pieci seši.
Lai saņemtu Iekšlietu ministrijas īpaši izveidoto Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka piemiņas zīmi un naudas balvu 30 eiro pēc nodokļu nomaksas, katram ir jāaizpilda iesniegums, norādot arī Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka apliecības numuru. Apbalvojumu svinīga pasniegšana ir iecerēta 25. novembrī Madonas pilsētas kultūras namā.
– Mēs atsaucāmies Madonas novada domes priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera aicinājumam apzināt Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekus visā bijušajā Madonas rajona teritorijā, tai skaitā arī Lubānā. To gan ir diezgan grūti izdarīt, jo datus jau neviens nesniedz, tā kā izpaust šādu informāciju trešajām personām atbilstoši Datu aizsardzības likumam nemaz nedrīkst. Bet cerams, ka šī informācija sasniegs visus, kuri pirms 30 gadiem tur bija, un viņi saņems šo apbalvojumu, – piebilda Tālis Salenieks.