Šovakar Madonā, kinoteātrī „Vidzeme", vēl iespējams noskatīties režisora Viestura Kairiša filmu „Melānijas hronika".
Tā veidota pēc rakstnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna „Veļupes krastā" motīviem. Filma ir Latvijas, Čehijas un Somijas kopprodukcija. Filmas galvenajā lomā lielisku darbu veikusi šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo. Bez tam filmā tverams brīnišķīgs operatora inscenētāja Ginta Bērziņa rokraksts. Gan kino eksperti, gan skatītāju pilnās zāles jau liecina, ka šī Viestura Kairiša filma ir iedarbīgs autobiogrāfisks staļinisma represiju laika atspoguļojums un ļoti būtisks sasniegums Latvijas kino jomā. Jaunības sapņi, dzīves labākie gadi, veselība, mājas, vīrs, dēls, sava zeme – padomju vara to visu Melānijai Vanagai atņēma, taču viņa izdzīvoja. Izdzīvoja, lai piedzīvoto pierakstītu un lai arī nākamās paaudzes neaizmirstu stāstu, kurā ar varu tika ierauta latviešu un daudzas citas tautas. Intelektuāls vērojums mudina Melāniju uzņemties atbildību pat šķietami bezcerīgās situācijās un izkļūt no pasīvas upura lomas, traumu transformējot cilvēcībā.
Madonā kinolenti jau bija iespēja noskatīties trīs dienu seansos. Visi seansi bija skatītāju pārpilni. Tā kā iedzīvotāju interese par filmas „Melānijas hronika" pirmizrādi, piemēram, Bauskā ir bijusi tik apjomīga, ka uz esošajiem diviem seansiem visas ieejas kartes tika izņemtas, Zemgales pilsētā jau izsludināti papildu seansi. Turklāt pozitīvi, ka 18. novembrī paredzētie filmas „Melānijas hronika" bezmaksas seansi ir Bauskas novada pašvaldības dāvana iedzīvotājiem valsts svētkos. Savukārt Madonā ieeja bez maksas bija politiski represētajiem.