CESVAINES bērnu un jauniešu centrā aktivitātes seko cita citai. Atliek tikai pašiem jauniešiem iesaistīties un būt atsaucīgiem. Šobrīd notiek gatavošanās strukturētā dialoga kritiskās domāšanas darbnīcai „Domā gudrāk!", kas norisināsies 10. novembrī pulksten 13 bērnu un jauniešu centrā.
– Tas ir plānots kā noslēguma pasākums diskusijai „Kafija ar politiķiem", kas Cesvainē norisinājās maijā. „Kafija ar politiķiem" tika organizēta kā īpašs pasākums, kurā pie kafijas un tējas tasēm satiekas jaunieši un lēmumu pieņēmēji, lai uzklausītu viens otra viedokli un kopā radītu jaunas idejas vai meklētu risinājumus jau esošām problēmām. Pasākums jauniešiem bija domāts kā iespēja izzināt vietējo pašvaldību iespējas īstenot jauniešu idejas arī reģionālā un nacionālā līmenī, – stāsta Cesvaines bērnu un jauniešu centra vadītāja Lāsma Markevica. – Tagad ir apkopotas un izstrādātas rekomendācijas un ieteikumi, kuri iegūti gan diskusijās Cesvainē, gan kopumā visā Latvijā, kā arī Eiropas Komisijā Briselē, un 10. novembrī reģionālajā Vidzemes pasākumā, kas norisināsies Cesvainē, šīs rekomendācijas tiks apspriestas un kritizētas. Pasākumā aicināti piedalīties deputāti, ar kuriem jaunieši tikās maijā, kā arī paši jaunieši. Plānots, ka tajā piedalīsies pieci novada domes deputāti.