Klāt novembris, kas ir Latvijai nozīmīgu dienu laiks. Dziedāt sev, Latvijai un pasaulei, izdziedāt visu, kas dvēselē sakrājies, projekta "Garīgais tūrisms" ietvaros aicina Sigita Kokare-Grunte.
Sadziedāšanās vakars kā "garīgā tūrisma" izbraukuma pasākums ieplānots 3. novembrī pulksten 18.30 Madonā, PII "Priedīte" zālē. Šis jau būs otrais sadziedāšanās vakars (pirmais notika 11. oktobrī).
– Sadziedāšanās ir brīvība. To sapratu tikai nesen – eju, nodziedu nost lieko, ievibrēju jauno, eju tālāk – pa savam. Ja piedalos korī, kolektīvā vai citā sociālajā grupā, tad rodas pienākumi, līdzatbildība cilvēciskajā plānā… (katru nedēļu mēģinājumi, koncerti… u. tml.). Protams, tā ir arī iespēja, bet grozies, kā gribi, arī ierobežojoša noteiktā rāmī. Kādam to vajag, bet kādam (arī man) vajag šo sadziedāšanos, kas ir iespēja pieslēgties uz divām stundām bez saistībām, – raksturo pasākuma rīkotāja Sigita Kokare-Grunte, uzsverot, ka tas nebūs koncerts. Viņa kopā ar Gundegu Kuciņu sadziedāšanās vakarā ne tikai dziedās spēka, stiprās dziesmas, tautas dziesmas, Vītolu ģimenes repertuāru u. c., bet arī iesaistīs kopdziedāšanā, kad ģitāras pavadījumā visi dzied no sirds, dzied arī to, ko katrs ļoti vēlas. Šī nav parastā sadziedāšanās, bet apzinātu pārmaiņu izvēle caur dziesmu kā vienu no pārveides formām (cilvēkiem, kuri vēlas savā dzīvē kaut ko mainīt), – uzsver pasākuma rīkotāja. Viņa būs sagādājusi arī iespēju ieskatīties dziesmu vārdos. Pa vidu dziesmai notiks sarunas, būs zāļu tēja, ieteicams ņemt līdzi maiņas apavus, zeķes vai sedziņu. Ziedojums pasākumam – 4 eiro.
Vairāk par "Garīgā tūrisma" piedāvājumu skatīt vietnē www. madona.lv sadaļā "Tūrisms/jaunumi".