Madonas novada pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par SIA „Ošupes KU" saistību pārņemšanu.
AS „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks deputātus informēja, ka 2016. gada 28. aprīļa Madonas novada pašvaldības domes sēdē tika izskatīts jautājums par SIA „Ošupes KU" pamatkapitāla palielināšanu par 31 653 eiro. Uzņēmums lūdza izskatīt finansējuma iespējas pilnīgai kredīta atmaksai Swedbank AS saistībā ar aizdevuma summas dzēšanu, kas tika saņemta projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Madonas novada Ošupes pagasta Ošupes ciemā" priekšfinansēšanai, un informēja, ka atlikusī aizdevuma pamatsumma ir 31 653,60 eiro.
Lēmums par pamatkapitāla palielināšanu šajā sēdē netika pieņemts, un tika nolemts jautājumu skatīt, kad būs pieejami speciālā budžeta finanšu līdzekļi.
– Ņemot vērā to, ka AS „Madonas ūdens" jau ir uzsākusi sniegt ūdenssaimniecības pakalpojumus Ošupes pagastā un ir notikusi uzņēmumu apvienošana, pēc kuras AS „Madonas ūdens" ir visu SIA „Ošupes KU" saistību pārņēmēja, ir nepieciešama minēto kredītsaistību iekļaušana ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifā.
Minētā kredīta pamatsummas atmaksa jāsāk ar 2016. gada oktobri. Ikmēneša vidējais maksājums ir 350 eiro, – skaidroja Guntars Dambenieks.
Madonas novada pašvaldības dome nolēma izdevumus, kas radušies AS „Madonas ūdens" laika periodā no 2016. gada septembra līdz jaunā ūdensapgādes tarifa apstiprināšanai, segt 2017. gadā, palielinot AS „Madonas ūdens" pamatkapitālu.