Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonas iecirkņa svētdienas skolu tikšanās

INGA STRADIŅA, Vestienas draudzes svētdienas skolas skolotāja

Autors • 24.10.2016.

Madonas iecirkņa svētdienas skolu tikšanās
Burtu lielums

9. oktobra rītā pie Vestienas evaņģēliski luteriskās draudzes nama piestāja dažādi tran­sportlīdzekļi, no kuriem izbira priecīgi bērnu bariņi ar savām skolotājām, arī vecākiem no Cesvaines, Lubānas, Liezēres, Mārcienas.

Pēc reģistrēšanās un nelielas iestiprināšanās pasākums sākās ar lūgšanu un slavēšanas dziesmām. Bērni skatījās filmiņu un fonā klausījās stāstu no Bībeles par žēlsirdīgo samarieti, kas vienīgais apžēlojās par aplaupīto, sasisto un ceļa malā pamesto cilvēku. Un Jēzus saviem klausītājiem sacīja: „Ejiet un dariet arī jūs tāpat!"
Tādēļ sadalījāmies komandās un devāmies pildīt Jēzus pavēli – darīt žēlsirdības darbus, t. i., apciemot cilvēkus, kuri paši vairs nevar atnākt uz dievkalpojumu. Komandām tika izsniegts arī uzdevumu saraksts, kas viesojoties jāpaveic – jāiepazīst šis cilvēks, jānodzied dziesma, jālūdz par viņa vajadzībām, kā arī jāpavaicā, vai nevar kaut kā palīdzēt.
Grupiņas devās ceļā ar manāmu satraukumu sejās, bet atpakaļ visi atgriezās laimīgi un priecīgi par paveikto – daži apciemojuma laikā bija pat apraudājušies, citi iemācījušies jaunu vārdu (porūzis) un dabūjuši barot trušus un vistas, citi bija gandrīz vai „iemīlējušies" piedzīvotās labestības un sirsnības dēļ.
Pēc sātīgas pusdienu zupas nobaudīšanas kopā ar Vestienas draudzes cilvēkiem svinējām neparastu dievkalpojumu, jo bērnu bija ievērojami vairāk kā pieaugušo un dziesmas bija ar kustībām, un noslēgumā visi, sadevušies rokās, mācītāja Ivara Ciša vadīti, līkumojām starp solu rindām.
Pēcpusdienā bērni piedalījās dažādās aktivitātēs: fotoorientēšanās, spēlēs ar izpletni, burbuļu pūšanā, lidotāju skolā, darbojās ar plastmasas pērlēm, gatavoja īpašas brilles, kas mudina redzēt, just un palīdzēt; kā arī paši cepa vafeles.
Noslēgumā katrs bērns par labi paveikto darbu saņēma īpašu nozīmīti ar uzrakstu „Žēlsirdība". Līdzīgas nozīmītes katrs varēs nopelnīt jau pats savā svētdienas skolā, tikai tie jau būs citi uzdevumi.
Paldies visām svētdienas skolām, kas atbrauca ciemos, paldies visiem palīgiem! Un nākamreiz tiksimies Liezērē!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px