Nacionālo kino balvu „Lielais Kristaps" kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma šogad ieguva Renāra Vimbas „Es esmu šeit".
Svinīgajā ceremonijā, kas notika 12. oktobrī kinoteātrī „Splendid Palace", Renāra Vimbas filma „Es esmu šeit" saņēma vēl divas balvas – par labāko scenāriju (Renārs Vimba), un galvenās lomas atveidotāja cesvainiete Elīna Vaska tika pie sava pirmā „Kristapa" kā labākā aktrise.
Visvairāk „Lielo Kristapu" – septiņus – saņēma režisores Lailas Pakalniņas filma „Ausma".
Divi „Lielie Kristapi" tika piešķirti pilnmetrāžas spēlfilmai „Pelnu sanatorija" – par labāko aktieri atzīts Ulrihs Matess, bet par labāko mākslinieci – Kristīne Jurjāne. Atgādināšu, ka „Pelnu sanatorija" tika filmēta arī mūsu pusē – Lazdonas muižā.
Filma „Es esmu šeit" kopumā tika izvirzīta 11 nominācijās „Lielā Kristapa" balvai. Tā saņēmusi balvas arī starptautiskos kinofestivālos, piemēram, galveno balvu Kaļiņingradā notiekošajā festivālā „Baltijas debijas", „Kristāla lāci" Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā un speciālo balvu Austrijā notiekošajā „Heimatfilm Festival".