Jāņa Simsona Madonas mākslas skola ieguvusi 1. un 2. vietu bērnu un jauniešu animācijas festivālā „DEBESSmANNA 2016".
Mākslas skolas audzēkņi 2015. un 2016. gadā izveidoja Madonas mākslas skolas 40 gadu un Madonas pilsētas 90 gadu jubilejai veltītus apsveikumus –
animācijas filmu „Gaismas Aicinājums" un „Ki-Ke-Ri-Gū! Madonā". Tās 8. oktobrī tika demonstrētas Rīgas kinoteātrī „K. Suns" animācijas festivālā „DEBESSmANNA 2016".
Kā informē skolas direktore Kristīne Šulce, festivālam bija iesūtītas daudzas interesantas bērnu veidotas animācijas filmas no Latvijas. Darbus vērtēja kompetenta žūrija, un kategorijā „Grupas darbs skolotāju vadībā" par animācijas filmu „Gaismas Aicinājums" J. Simsona Madonas mākslas skola ieguvusi 1. vietu. Diplomā žūrijas komisija raksta: „Tumsas un gaismas mūžīgā spēle muzikāli ritmiskā ātrumā virza piesātināto sižetu. Eleganti atrastais vizuālais risinājums pārsteidz ar savu estētisko paņēmienu, ieraujot spēcīgā noskaņā filmā." Filmiņu ar J. Simsona dzejas vārdiem var noskatīties: https://www.youtube.com/watch?v=A-AIw6DBC4k.
Par filmu, kura tapusi par godu Madonas svētkiem, iegūta 2. vieta. Žūrijas komisija raksta: „Autoru saliedētība un mīlestība par savu pilsētu caurstrāvo skatītāju visos līmeņos." Filmiņu var noskatīties: https://www.youtube.com/watch?v=bE7G-EwmF-w.
Filmām līdzās skolēniem palīdzēja tapt animatore Dace Liepa, muzikālā pavadījuma autors Raimonds Lapkašs, Jete Strazdiņa, Edmunds Vestmanis, Madonas improvizatoru grupa „Speeele", mākslas skolas pedagogi Vija Toča, Danute Vēze, Māris Karlsons.