Madonas novada pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par AS „Madonas ūdens" pamatkapitāla palielināšanu Degumnieku ciema notekūdeņu attīrīšanas iekārtu (NAI) rekonstrukcijai.
AS „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks deputātiem sēdē minēja, ka, realizējot ūdenssaimniecības attīstības projektu Ošupes pagasta Degumnieku ciemā, kā prioritāte tika izvirzīta tīklu sakārtošana. NAI pārbūvei līdzekļus piesaistīt nebija iespējams, jo projekta kopējais finansējums uz vienu cilvēka ekvivalentu jau sasniedza maksimālo robežu.
– 2016. gada 28. janvāra Madonas novada pašvaldības domes sēdē tika skatīts jautājums par līdzekļu piešķiršanu Ošupes pagasta Degumnieku ciema NAI rekonstrukcijai. Lēmums par pamatkapitāla palielināšanu šajā sēdē netika pieņemts, un tika nolemts jautājumu skatīt domes marta sēdē vai tad, kad pakalpojumu pilnībā uzsāks sniegt AS „Madonas ūdens". Uzņēmums jau ir uzsācis sniegt ūdenssaimniecības pakalpojumu Ošupes pagastā, un ir nepieciešams veikt AS „Madonas ūdens" pamatkapitāla palielināšanu par 13 633 eiro. Minētie līdzekļi izlietojami Degumnieku NAI darbības sakārtošanai un daļējai rekonstrukcijai, – deputātus informēja Guntars Dambenieks.
Noklausījušies AS „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētāja sniegto informāciju, Madonas novada pašvaldības domes deputāti nolēma: palielināt AS „Madonas ūdens" pamatkapitālu par 13 633 eiro; piešķirt 13 633 eiro AS „Madonas ūdens" pamatkapitāla palielināšanai no novada speciālā budžeta līdzekļiem (dabas resursa nodokļa.