Ar katru rītu un vakaru gaišais dienas laiks mums tiek dāvāts arvien īsāks un īsāks. Vējš dzenāt sāk krāsainās lapas, un pirmās salnas nokodīs ziedu krāšņumu pie mājām, bet mājas par to neuztraucas, jo tas ir rudens – skaists gadalaiks. Un tā jau dabā pieņemts, un mēs kopā ar mājām dzīvojam līdzi laika ritumam.
Madonas kultūras nams ir kā "otrās mājas" arī senioru jauktajam korim "Mantojums", kad ar rudens atnākšanu tajā sākas varena rosība, jo pēc vasaras īsākas vai garākas atpūtas "mājās" atgriežas kultūras nama pašdarbības kolektīvi.
Koris "Mantojums" savas iejūtīgās, enerģiskās diriģentes Ināras Stepānes vadībā šeit apgūst dziesmas, kas sasilda, ielīksmo dvēseli, palīdz aizmirst rūgtumu un nogurumu. Mums korī lielākajai daļai dziedātāju jau ir tie gadi, kas aiz sevis atstāj sudrabotu pēdu sliedi, bet tāpēc jau neskumstam. Prieku rada arī apgūtais repertuārs, skatēs gūtie panākumi, jo vai var uz papīra izlikt un izteikt tās emocijas un atbildības izjūtu katram sevī un korim kopumā, kad koru skatēs jāstājas stingrās žūrijas priekšā sava darba, varējuma un balsu saskanīguma izvērtēšanai? I un II pakāpes diplomi, pateicības un goda raksti – tas ir apliecinājums darbam un dziesmas mīlestībai.
Jā! Un kur tad baudītais dziedāšanas prieks un tikšanās ar citiem dziesmu draugiem ikgadējos senioru koru svētkos!
Es domāju, ka katram "Mantojuma" dziedātājam ir svarīgi just, ka viņa brīvā laika aizrautība un pūliņi vēl kādam ir vajadzīgi, tāpēc "Mantojums" dzied ne tikai kultūras namā, piedalās arī pilsētas pasākumos, dzied baznīcās, pansionātos, notiek sadraudzības koncerti ar koriem citās pilsētās, novados. Par šādām iespējām koris ir ļoti pateicīgs kultūras namam un pilsētas pašvaldībai par atbalstu jebkurā gadījumā: vai tās būtu mēģinājuma telpas, vai laikus sarūpēts transports izbraukuma koncertiem utt.
Koris "Mantojums", pilns degsmes un enerģijas, jauno sezonu atsāks 27. septembrī pulksten 15, jo būs atkal jaunas dziesmas jāapgūst, protams, atkārtojot un neaizmirstot vecās, būs tāpat koncerti un atkal senioru koru svētki – nākamvasar Siguldā. Aicinām un ļoti ceram savā kolektīvā sagaidīt jaunus dziedātājus! Ja tev dziesma mīļa, jūties vientuļš, atnāc, draugs, un es zinu – ja tev iepatiksies, tu būsi kopā ar mums, jo kamēr cilvēks dzied, viņš dzīvo!
Lai visiem bagāts rudens! Lai mazāk raižu, vairāk smaidu!