Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Izstāde „Mēs neaizmirsīsim!”

INESE ELSIŅA

Autors • 20.09.2016.

Burtu lielums

Šogad aprit 30 gadu kopš pasaulē lielākās avārijas Černobiļas atomelektrostacijā Ukrainā.

Avārijas seku likvidēšanas darbos piedalījās vairāk nekā seši tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, no kuriem vairāk nekā trīs tūkstoši ieguvuši invaliditāti, pārējie lielā mērā zaudējuši darbspējas. Daudziem avārijas seku likvidatoriem pēc 1986. gada dzimušie bērni cieš no dažādām iedzimtām kaitēm. Ap 1500 avārijas seku likvidācijas dalībnieku miruši.
Avārijas seku likvidācijas darbi Černobiļā nodarīja Latvijai ievērojamus cilvēkresursu un ekonomiskos zaudējumus.
– Karaklausībai padotie, kurus toreiz neiesauca dienestā un nenosūtīja uz avārijas zonu, un mēs visi esam mūžīgu pateicību parādā tiem vairāk nekā 6000 Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieku no Latvijas, kuri veica nemirstīgu varoņdarbu mūsu planētas nākamo paaudžu labā, – uzskata Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja darbiniece Monta Cimdiņa.
No 21. septembra līdz 5. oktobrim muzeja izstāžu zālēs skatāma Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijas sākuma 30 gadu atcerei un cilvēku varoņdarbam veltīta tematiska izstāde. Tās materiāli – fotogrāfijas, dokumenti, goda raksti un priekšmeti – apliecina Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieku upurēšanos, glābjot pasauli no radiācijas briesmām.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px