Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Līdz Medus loterijai nepilnas divas nedēļas

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 15.09.2016.

Līdz Medus loterijai nepilnas divas nedēļas
Burtu lielums

Līdz tradicionālajai „Stara " Medus loterijai" (Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas apstiprinājums Nr. 8420) vairs tikai nepilnas divas nedēļas, bet vēl ir visas iespējas abonēt laikrakstu un piedalīties saldo balvu izlozē, lai, kā saka, nošautu divus zaķus reizē: avīzi – informācijai, medu – veselībai.

30 saldās balvas
Šobrīd esam saņēmuši 209 laikraksta abonentu aizpildītas loterijas dalībnieka kartītes (dati 15. septembrī). Lai piedalītos loterijā, līdz 27. septembrim laikraksta drukātā vai elektroniskā versija ir jāabonē vismaz trim mēnešiem no šāgada augusta līdz decembrim, kā arī aizpildīta loterijas dalībnieka kartīte, kas regulāri tiek publicēta „Starā", ir jāatsūta pa pastu vai jāatnes uz redakciju (arī elektroniskās versijas abonentiem). Saņemot laimestu, jāuzrāda 2016. gada „Stara" abonēšanas kvīts (vismaz trim mēnešiem). Šoreiz Medus loterija ar bitenieku piedalīšanos notiks 28. septembrī Liezēres pagastā Sandra Akmana dravā, kur par medus ienesumu gādā vairāk nekā 100 bišu saimju.
Kā atklāj „Stara" galvenā redaktore Baiba Miglone, pateicoties mūsu ilggadējiem sadarbības partneriem un arī vairākiem jaunpienācējiem, pavisam tiks izlozētas 30 saldās balvas jeb par piecām vairāk nekā pērn, kad loterijā piedalījās 377 mūsu laikraksta abonenti.
Medus balvas šogad ir sarūpējuši mūsu ilggadējie sadarbības partneri: Tālivaldis Sprūdžs (ZS „Pļaviņas" Murmastienē), Sigita Stafecka („Kalna-Maruškas" Sarkaņos), Armands Stafeckis (SIA „Vidzemnieki I"), Jānis Puriņš („Jaunspieķi" Cesvainē), Vilnis Špats („Mežgaļi" Cesvainē), Andrejs Lazdiņš (ZS „Lāčkalni" Barkavā), Edgars Kramfts („Rutuli" Bērzaunē), Vilnis un Laimdota Burkas (bišu drava „Vilnis" Madonā), Romāns Hačatrjans (SIA „NG Līnija"). Viņiem ir piepulcējušies trīs jauni dalībnieki, kuri arī ir nolēmuši atbalstīt „Stara" organizēto loteriju, – Dainis Īvāns no Aiviekstes pagasta, Sandris Akmans no Liezēres pagasta, kā arī Andris Lielvalodis no Aronas pagasta.
Kaut arī medus vākšanas periods tuvojas izskaņai, biteniekiem darba tāpēc nav kļuvis mazāk. Bišu saimes jāsagatavo ieziemošanai un cītīgi jādarbojas, lai medus ražu pārdotu, tai skaitā piedaloties arī tirgos. Pagājušajā sestdienā, kad Madonā notika tradicionālais ikmēneša tirgus, sastapām vairākus „Stara" Medus loterijas atbalstītājus, un dažus no viņiem uzrunājām.

Ienesums ļoti viduvējs
Sigita Stafecka, vaicāta, kāds ir šīs vasaras ienesums, atzina, ka tas ir bijis ļoti viduvējs, bet tirdzniecība Madonā veicoties gana labi, pircēju interese ir, un viņiem tiek piedāvāts dažāds medus – gan pavasara ziedu, gan pļavu ziedu, gan meža ziedu, kā arī ziedputekšņi. Tirgū sestdien visvairāk pirka meža ziedu medu un ziedputekšņus. Savukārt tie, kam medus iegāde joprojām ir aktuāla, var droši nākt uz Kartupeļu svētkiem, tāpat Sigitas Stafeckas medu no „Kalna-Maruškām" Sarkaņos iespējams iegādāties katru piektdienu un sestdienu Madonā, Poruka ielas tirdziņā.

Medum cena celsies
Arī biteniekam Tālivaldim Sprūdžam no ZS „Pļaviņas" Murmastienes pagastā medus raža šovasar nav bijusi no labākajām.
– Pircēju interese Madonā ir dažāda. Piemēram, šodien medu tirgū pērk diezgan labi, bet pirms divām dienām tik labi neveicās. Interesi raisa arī šūnu medus. Lielais rāmis maksā 12 eiro. Priecē pastāvīgie pircēji, kuri medu pērk regulāri. Kā šodien pat, viena kundze atnāca un pieteica, ka šūnu medu pie manis nākšot pirkt jaunie, kuri pirms diviem mēnešiem to pie manis esot jau iegādājušies, garšojis un tāpēc gribot nopirkt vēl. Piedāvāju arī pļavu medu ar viršu piejaukumu, un to nevajag jaukt ar griķiem. Tie ir virši, kas pļavu medum piešķir savu īpatnējo garšu. No pavasara vēl ir palicis pūpolu medus, kas tagad ir ciets kā akmens, jo tad, kad bites to ievāca, bija sauss laiks, līdz ar to tam ir mazs mitruma procents, – pastāstīja Tālivaldis Sprūdžs.
Pazīstamais bitenieks iesaka ar medus iegādi nevilcināties, jo cena medum celsies.
– Nupat kā pabeidzu medu sviest, tagad būs jāsavelk gali, cik medus ir ievākts, cik jau pārdots un kāda ir kopējā bilance. Apmēram pusi šāgada ražas esmu jau iztirgojis. Droši vien ko tirgot pietiks tikai līdz Jaungadam, tāpēc tiem, kuri medu plāno iegādāties, iesaku pasteigties – cena medum celsies ne tikai mūspusē, bet arī citviet, jo šogad medus pārpilnības nav nekur Latvijā. Trīslitru burka medus, piemēram, Siguldā un Jelgavā jau maksā 25 eiro, mēs vēl tirgojam par 20 eiro, bet pirms tam to varēja nopirkt par 18 eiro. Varakļānos, kad notika kapusvētki, pirmoreiz to jau tirgoju par 20 eiro. Daži jautāja, kāpēc tā – pērn trīslitru burku varējuši nopirkt par 17 eiro, bet šogad jau nav tāds medus ievākums kā pērn, – akcentēja Tālivaldis.
Attiecībā uz nākotnes plāniem viņš nesola, ka būs sastopams arī Kartupeļu svētkos 1. oktobrī, bet tas nav šķērslis, lai iegādātos tieši viņa medu. Var taču sazvanīt un vienoties par piegādi.
– Man patīk, ja pircēji piezvana un izstāsta, kā garšojis medus. Biteniekam nav lielāka prieka, kā tad, kad kāds pienāk un saka: es no jums medu jau esmu ņēmis un gribu to atkal nopirkt. Atceros, kā reiz pie manis pienāca pavecāka kundze un jautāja, vai es esot Tālivaldis Sprūdžs no Murmastienes, no saimniecības „Pļaviņas". Atbildēju apstiprinoši un gaidīju, kas nu būs, vai tiešām medus nebūs paticis, ja jau tik sīki izprašņā. Bet izrādījās, ka viņa grib iegādāties vēl. Uzreiz priecīgi ap sirdi kļuva, – atcerējās Tālivaldis Sprūdžs.

Laimējusi vairākas reizes
Dzelzaviete Margarita Meldere „Staru" abonē jau daudzus gadus un piedalās arī „Stara" rīkotajās loterijās. Izrādās, ka šai ziņā viņa ir īsta veiksminiece – vairākkārt balvas ir laimējusi gan Medus loterijā, gan ikgadējā „Stara" abonentu loterijā, noslēdzoties gada preses izdevumu abonēšanas kampaņai. Pērn viņa ieguva J. Puriņa ZS „Jaunspieķi" medus balvu.
Par to, kā garšojis medus, Margaritas atzinums bija pozitīvs.
– Medus bija ļoti labs. Lai pateiktos, pāris reižu zvanīju pašam biteniekam, bet man neatbildēja. „Staru" parasti abonējam trim mēnešiem, joprojām pieturamies pie drukātās versijas. Pie tās jau it kā ir vairāk pierasts: jaunumus taču var izlasīt, avīzi turot rokās. Visvairāk mani saista laikraksta piektdienu numuri, kas apjoma ziņā ir lielāki, kur tiek publicētas arī interesantas numura intervijas, bet vislielāko uzmanību saista lappuse „Vērtīgais padoms". Mani interesē dažādi praktiski padomi un arī ieskats „Mana virtuve". Liels „Stara" lasītājs ir mans vīrs, kas izlasa visu no pirmās līdz pēdējai lappusei un vēl pajautā, vai to es esmu izlasījusi, – „Stara" lasīšanas tradīcijas ģimenē atklāja Margarita.
Viņa piedalīsies arī šāgada Medus loterijā. Anketu ir jau aizpildījusi un laikrakstu abonējusi: – Kāpēc gan lai es tajā nepiedalītos, ja divas reizes jau esmu laimējusi medu, vienreiz dāvanu karti „Elīzē" un vēl vienā loterijā – pārnēsājamo radio. Kaimiņi jau smejas – laikam man redakcijā esot blats, bet es viņiem saku – viss jau ir atkarīgs no veiksmes.
Arī madoniete Lilioza Vilciņa uzteica J. Puriņa ZS „Jaunspieķi" medu.
– Par laimēto saldo balvu esmu ļoti priecīga, tā garšoja lieliski. „Staru" abonēju visam gadam, līdz ar to uz redakciju tagad ir jāaiznes tikai loterijas dalībnieka kartīte. Lai tur kas, bet „Stars" ir jāpasūta. Kopš nestrādāju izglītības nodaļā, laika man ir gana, tāpēc laikrakstu varu izlasīt no pirmās līdz pēdējai lappusei. Medu laimēju pirmoreiz, bet „Stara" rīkotajās loterijās esmu laimējusi arī dāvanu karti. Savulaik loterijās ļoti veicās manam vīram, taču arī es nevaru sūdzēties. Esmu taču laimējusi divreiz! – atzīmēja Lilioza Vilciņa.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px