Esam informēti par to, ka Izglītības un zinātnes ministrija ir sniegusi Madonas novada pašvaldībai saskaņojumu plānotajai Madonas pilsētas vidusskolu reorganizācijai, taču tas neapturēs skolas atbalsta biedrību no turpmākas cīņas par Madonas pilsētas 2. vidusskolas pastāvēšanu. Esam gatavi aizstāvēt skolēnu intereses, kā arī tiesības, vēršoties gan Latvijas, gan Eiropas tiesās.
Uzskatām, ka Madonas pilsētā kopumā tiek mākslīgi gatavota izglītības iestāžu reforma, kuras pašmērķis – Eiropas Savienības fondu līdzekļu ieguve. Mūsuprāt, nekādā gadījumā nedrīkst virzīt izglītības iestāžu reformu ar vienu vienīgu mērķi – ERAF finansējuma piesaiste un apguve, turklāt projekta virzība jau sākotnēji tika pakļauta nevis reformas jēgai un būtībai, bet gan ERAF finansējuma piesaistes modelim, proti, kādas prasības ir ERAF, tām pielāgojoties arī gatavojam un izstrādājam reformas. Tāda pieeja ir nesaimnieciska, nevalstiska un ir klajā pretrunā ar labas pārvaldības principiem.
Iepazīstoties ar pašvaldības izsludināto projektēšanas iepirkumu uzdevumu, secinām, ka skolu reorganizācija radīs būtiskas un nopietnas problēmas gan apvienotās vidusskolas skolēniem, kuriem ieplānota nepārtraukta staigāšana uz esošo ģimnāzijas ēku, gan pašiem ģimnāzijas skolēniem, kuriem ieplānotas mācības pagrabstāvā un bēniņtelpās, tas skars vidi, kurā skolēni pavada būtisku savas dzīves daļu, kas savukārt ietekmēs mācību sasniegumus kopumā, kā arī adaptācijas periodu, kuru katrs skolēns izjūt citādāk, līdz ar to šis periods var atstāt negatīvas un nepārvaramas sekas.
Mēs turpināsim cīņu, tāpēc aicinām vecākus arī nenobīties un nepakļauties pašvaldības radītajam spiedienam.