„Kam gan bijis par daudz brīvā laika, bet par maz – saprāta?" Tādas domas pārņēma, vakar rītā vērojot pie Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas vandaļu izrautos un izmētātos stādiņus. Nav pažēlots hortenzijas un tūjas stāds, dekoratīvās smilgas, kā arī daži sīkāki ziedu stādiņi.
Šādu nepatīkamu skatu mākslas skolas darbinieki atklājuši, pirmdien atnākot uz darbu. – Svētdien viss vēl bija savās vietās, bet pirmdienas rītā bija bēdīgi redzēt izrautas un logos samestas puķes, izplēstas smilgas no jaunajiem puķu podiem, izrautu tūju un hortenziju, kas mētājās uz trotuāra. Tas ir sīkais vandalisms. Policija ir uzsākusi izmeklēšanu. Ja kāds kaut ko ievēroja vakarā, naktī uz pirmdienu (21.-22. augustā. –
Aut.), ļoti novērtētu, ja par to ziņotu policijai vai mums mākslas skolā pa tālruni 28615694, – teic Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce.
Šobrīd visticamākā šķiet versija, ka postījumus paveikuši jaunieši, jo pieaugušie „vandaļi" stādiņus drīzāk izrauj, lai aiznestu un iestādītu savās mājās… Mākslas skolas direktore atklāj, ka jaunieši kopumā iecienījuši šo teritoriju savām izklaidēm: – Vasarā ļoti bieži jaunieši ar skrituļdēļiem, skrituļslidām braukā pa apmalēm mākslas skolas teritorijā. Mēs priecājamies, ka šo vietu novērtē un atzīst par labu esam, tomēr gribētos jauniešus lūgt meklēt citu vietu savām aktivitātēm, jo diemžēl apmales tiek bojātas. Arī šajā jautājumā runājām ar policiju, un turpmāk gar mākslas skolu ekipāža biežāk nobrauks garām reidā, lai vakaros pakontrolētu situāciju.
Vaicāta, kādā apjomā novērtēti zaudējumi, Kristīne Šulce atbild: – Protams, izrautos stādiņus sastādījām atpakaļ, jo tie bija izrauti ar visām saknēm, bet nevar zināt, kā tie ieaugs. Piemēram, katra dekoratīvā smilga izmaksāja 7 eiro. Pārējos stādiņus saņēmām dāvinājumā, bet tas nenozīmē, ka ar dāvināto tāpēc var izrīkoties, kā iegribas. Ja šie stādiņi vairs neieaugs, mums tie būs jāiegādājas vietā. Kopumā tas varētu izmaksāt ap 100 eiro. Tādā ziņā gribētu jauniešus lūgt aizdomāties par savu rīcību. Vienreiz viņus pieķers, un vecākiem būs jāmaksā soda nauda – tad pašiem nebūs ne jauno botu, ne jauno planšetdatoru…